somaleita ja mamuja kotiinsa asumaan mutta laki kieltää....uusi tutkimus haastatteluista julkaistu.
Helsinkiläiset ottaisivat mielellään
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Heh. Varmasti ottaisivat tosipaikan tullen... Pitikö tuo lakipykäläkin äkkiä kehittää vain sitä varten, jotta suvakit ei vaan joutuisi toteuttamaan epärealistisia horinoitaan?
Täysin vailla todellisuuspohjaa olevaa paskapuhetta. Näyttäkää yksikin ylipäätään SUOMALAINEN joka ottaisi ketään kanssaan asumaan. Suomalaisille on ollut tapana asua erillään, rakentaa aita tonttinsa ympärille, ja olla omissa oloissaan. Suomalaisuuteen ei todellakaan kuulu minkään ventovieraiden ottaminen asuntoonsa.
Ventovieras tyhjentänee jo irtaimen silläaikaa kun omistaja on töissä.
Ikinä en ottaisi ketään enkä varsinkaan näistä varkaiden "kulttuureista" tulleita kotiani ryöstämään.
Näyttäkää yksikin suomalainen jolla on kotonaan minkäänlaista itse ostettua omaisuutta, joka ottaisi matuja sinne loisimaan ja varkaisiin.