Naton rauhansanoma vastatuulessa

Natokoalitio ei saa kannatusta toimilleen Afganistanissa. Paikallisten suhtautuminen on hyvin kielteinen samalla kun Taleban ja Isis ottavat haltuunsa uusia alueita maasta.
11<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ja mikä on mielestäsi siellä se ”Nato-koalitio”? Siellä on USA, mutta ei Natoa!

Toisaalta länsi tekisi viisaasti kun vetäytyisi koko putiikista! Jos kansa haluaa palata pimeään keskiaikaan niin siitä vaan!

1Äänestä

Voi etkö tiedä, että Afganistanin sotaa kutsutaan Nato-johtoiseksi kriisinhallintaoperaatioksi. Tästä asiasta nassetkin usein kiivailevat. 18 vuotta sitten jenkit meni sinne kostamaan saudien tekemää WTC iskua ja Natö otettiin ikään kuin viikunan lehdeksi miehitykselle.
Jenkeillä on jo koti-ikävä.

1Äänestä
  • Niin? USA yksin ei ole = Nato? Kutsua voit sotaa miksi haluat, mutta onko siellä mukana yhtään toista jäsenmaata?

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin? USA yksin ei ole = Nato? Kutsua voit sotaa miksi haluat, mutta onko siellä mukana yhtään toista jäsenmaata?

    Älä saivartele.

    Äänestä

  • Eli pelkkä USA yksin tekee siitä Nato-sodan vaikkei Nato ole edes sodassa mukana? Tämä selvä:-)

    1Äänestä

  • Natomaat eivät tee mitään USAn tahdon vastaista.

    PS aikanaan jenkit toivoi, että Suomi maksaisi osan Afganistanissa sopivien jenkkisotilaiden palkoista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Natomaat eivät tee mitään USAn tahdon vastaista.

    PS aikanaan jenkit toivoi, että Suomi maksaisi osan Afganistanissa sopivien jenkkisotilaiden palkoista.

    "Natomaat eivät tee mitään USAn tahdon vastaista."

    EIKÄ myönteistä! Nato ei esim. osallistunut Syyrian sotaan vaikka USA siellä touhusi!"

    " aikanaan jenkit toivoi, että Suomi maksaisi osan Afganistanissa sopivien jenkkisotilaiden palkoista. "

    Urbaani huhu, joka ei pidä paikkaansa. Mitään ei maksettu!

    1Äänestä

Rysäpöksyt lähtivät Afganistanista, kun usa antoi sisseille muutaman stingerin eikä ryssät voineetkaa jatkaa kansanmurhaa !

tiedoksi sinne pirutariin !

2Äänestä

Pataanit vetävät jenkkejä pataan.

Äänestä

NATOn sota on edennyt jo loppuneuvotteluihin. Isis pakottaa jenkit talebanien syliin.

Äänestä

JUU ES EI! JUU ES EI! JUU ES EI!

New Yorkissa ammuttu: ainakin neljä kuollut

New Yorkin Brooklynissä on ammuttu alustavien tietojen mukaan yksityisessä juhlatilassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Natokoalitio ei saa kannatusta toimilleen Afganistanissa. Paikallisten suhtautuminen on hyvin kielteinen samalla kun Taleban ja Isis ottavat haltuunsa uusia alueita maasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu