Hei me rikastutaan tällä.

Suomi sai lainaa miinus 0,7 %:n korolla.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

jokainen kun ottaa ton pari miljaardia velkaa
pitää rahat tilillä ja maksaa takas niin jää viel 1 400 000 euroa itelle

sit ei tarttis käydä kenenkään töissä

Äänestä
  • Se on vuoden pidettävä tilillä.Ei saa heti maksaa takaisin.Ja eihän sitä kannata masksaa takaisin kun jää seuraavan vuoden korko saamatta.Ja sehän on 14 miljoonaa.(pilkkuvirhe).

    Äänestä

Kolmesta miljardista se tekee 21 miljardia.EU:lla on rahasampo.Nyt ei muuta kuin lisääö velkaa tekemään.Tämä on taikaSampo

Äänestä
  • Laskinko sittenkin väärin. Eihän se tee kuin 21 miljoonaa.Meni miljoonat ja miljardit sekaisin.

    Äänestä

Valtio+vois+nyt+antaa+lainaa+kaikille+nuorille+asunnonostoon+ja+vois+ottaa+0+%,+jolloin+jäis+vain+lyhennykset+maksuun.+Vois+säästää+pari+miljardia+asumistukimenoissa!

Äänestä

Kyllä on EU:lla etevät poppamiehet.

Äänestä

Valtion kannattaisi ottaa velkaa niin paljon kuin saa. Negatiivinen korko!!! Korko pysyy alhaisena ainakin seuraavat 10 vuotta, joten halpaa lainaa vaan investointeihin.

Äänestä

Mistä saatiin ennen rahaa kun ei vielä ollut EU:n taitavia poppamiehiä?

Äänestä
  • Nyt kun meillä on tämä rahaSampo niin on pidettävä varamme ettei Sammon ryöstäjiä tule tänne Pohjolaan.

    Äänestä

Täällä vähän yksinkertaiselle säästäjälle tuppaa nousemaan mieleen kummallisia ajatuksia että tämähän on niin hyvää ettei tämä voi olla totta.Eihän se raha tyhjästä voi syntyä.Mutta tämä kai on vaan tällaisen ylivarovaisen ihmisen typeriä ajatuksia.Kyllä poppamiehet tietävät paremmin.

Äänestä
  • EU+pyrkii+2+%:n+inflaatioon.Sillähän+se+tulee+maksettua+ja+vielä+jää+noin+1,3+%+voittoa.Arvaappa+yksinkertainen+säästäjä+kuka+sen+maksaa.Ja+poppamiehet+hykertelevät+käsiä.

    Äänestä

Mikseivät ottaneet kono summaa?

Äänestä

Kumpi on suurempi ,miljardi vai biljardi?Valtiovarainministeri.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomi sai lainaa miinus 0,7 %:n korolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu