Eihän se mikään humalainen ollut?

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaksi eri tapausta ilmeisesti, mutta minäkin näin MTV kolmosen uutisen jossa poliisi kiisti
ettei mitään radikalisoitunutta poikaa ole uhkaillut mitään, että se olisi vain joku humalainen, nyt uutista ei enään löydy.

Äänestä

Ikävä takaisku persuttelija palsta terroristille. Ullatus.

Äänestä

Tämän muslimiksi kääntyneen pojan terrori suunnitelmat tuli tietoon Usan viranomaisten peitetoiminnasta minkä ne sitten kertoi Supolle. Meillä kaikki Islam kytkökset yritetään salata viranomaisten taholta.

Äänestä

Asia olis todella jäänyt( jätetty) pimentoon ilman USA,n toimia.

Äänestä

CIA:n agentit värväävät netissä kaiken aikaa tekijöitä itsemurhaiskuille. Tämähän on jo pitkään tunnettu tosiasia. Kysymys on lähinnä siitä, kuka tuollaisista iskuista oikeasti hyötyy?

Mieleltään sairas teinipoika voi kokea hyötyvänsä päästessään ilmentämään sairauttaan joukkosurmaamalla ihmisiä uskontonsa nimissä. Mutta todelliset hyötyjät ovat niitä, jotka saavat tällä ajettua poliittisia tavoitteitaan. Kuka ylipäätään hyötyy joukkosurmista? Siitä että pelko ja ahdistus yhteiskunnissa lisääntyy?

Se joka voi sen perusteella oikeuttaa askel askeleelta syvenevää tyranniaa. Kasvavia "turvatoimia", joita kansa hurraa kunnes tajuaa niiden todellisen tarkoituksen olevan poliittisten vaikutusmahdollisuuksiensa mitätöiminen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joka uhkasi iskulla lahden kisastadionilla niinkuin poliisi vastikään sanoi?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/17-vuotias-poika-kaantyi-islamiin-ja-aikoi-iskea-lahden-kisastadionilla-on-nyt-vapaalla-jalalla-miksi-mm-kisoihin-terrori-iskua-suunnitellutta-nuorukaista-ei-saatu-oikeuteen/7552954

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu