Iris Suomelan väärinymmärtämiset

Iltalehdessä hän taas uhriutuu.

Kommenttina heitin tämän:
Kysehän on siitä, että vihreät ja vasemmisto haluavat tänne Lähi-idän ja Afrikan miehiä, joiden naiskäsitykseen kuuluu raiskata länsimaisia naisia. Kyse on islamin valloitussodasta. Eli joutuisivat tilanteeseen syylliset itse uhreiksi eivätkä viattomat. Miksi syyttömien naisten pitää maksaa hinta vihreiden utopistisesta ideologiasta?
●●●

Ei läpäissyt edes robottimoderointia.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomelan esiintulot koskien Halla-Ahoa alkavat täyttää rikoslainmukaisen vainoamisen tunnusmerkkejä.
Pitäisi ehkä hakea lähestymiskieltoa, kyseessä saattaa olla epävakaa henkilö joka kokiessaan kuvitteellista uhkaa voi tehdä jotain harkitsematonta.

Itse en ainakaan Halla-Ahon sijassa kääntäisi tuolle naiselle selkää.

Äänestä

Niin, mutta eikö ehdotettu suostun -aloite tietenkin koskisi myös näitä muslimi- ja muita raiskaustapauksia...samanarvoisia tapauksia kaikki.

Uusi laki suojelisi paremmin myös islamilaisen käytöskulttuurin uhreja..eikös?

Äänestä

mitäs sopimuksia vihdeät ovat tehneet ala ikäisten naisten raiskatuksi tulemisin hyväksi, kun nostivat aiheen ikään kuin aikuisten näkökulmasta onko tarkoitus siirtää huomio vain toisaalle,

Äänestä

Tässä on nyt taas kyse matujen raiskauksien lieventämisestä.Nyt he voivat tähän typerään suostumusehdotukseen vedota kielimuuriin perustuvaa sekaannusta.Voi kiesus nää vihervassaritpissikset on pihalla.

Äänestä

Käypä aloittaja kommentoimassa, että minkälainen dokeumentaatio siitä yhdyntään suostumisesta pitää arkistoida? Ja kauanko niitä pitää säilyttää.
Eihän sellaisella lailla ole mitään järkeä, jos sitä ei voida toteuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Iltalehdessä hän taas uhriutuu.

Kommenttina heitin tämän:
Kysehän on siitä, että vihreät ja vasemmisto haluavat tänne Lähi-idän ja Afrikan miehiä, joiden naiskäsitykseen kuuluu raiskata länsimaisia naisia. Kyse on islamin valloitussodasta. Eli joutuisivat tilanteeseen syylliset itse uhreiksi eivätkä viattomat. Miksi syyttömien naisten pitää maksaa hinta vihreiden utopistisesta ideologiasta?
●●●

Ei läpäissyt edes robottimoderointia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu