Kaukovaloihin H7 Led polttimo?

Anonyymi

Lähivaloissa ei ole sallittua, mutta onko sallitua päivittää kaukovaloihin tehokkaampi LED-polttimo?

8

2380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melko hintavat ja mahtaako noilla nähdä mittää?

    • Anonyymi

      Jos LED-polttimoissa on E-hyväksyntä niin sitten voi, mutta E-hyväksyntää ei voi antaa LED-polttimolle, koska siinä ei ole hehkulankaa. :D

      KIKYn köyhdyttämät suomalaiset ruuvaavat vanhaan autoonsa muutaman kympin kiinanledejä, mutta ruotsalaiset ottavat uuteen autoonsa oikean lisävalopaketin.

    • Anonyymi

      Miksi niihin pitäisi ledit laittaa?

    • Anonyymi

      Ei ledeillä mitään tee.Varsinkin talvella sen huomaa kun H4 polttimoilla olevat autojen valot on sulia mutta ledeillä toimivien jäässä.Eli vain vanhat polttimot tuottaa niin paljon lämpöä ettei tarvitse skrapata valoja kuten ikkunoita koko ajan.

    • Anonyymi

      Mietin vaan jos saisi enempi valaisutehoa ilman että on tarvetta asentaa erillisiä valoja... Motonetissä myynnissä olevissa valoissa mainostettiin, että 200% enempi valaisua. Kai ne led polttimotkin ovat tässä vuosien aikana kehittyneet?
      -ap

      • Anonyymi

        Meillä oli h7 ledit motonetista. Lähivalopolttimoissa näyttää vastaantulijasta kirkkaalta mutta valot surkeat koska valokuvio väärä.
        Toisessa autossa oli h4- ledit kokeeksi. Ei tarvinnut kuin kokeilla ja laittaa perus halogeenit takaisin.

        Nyt halvat pyöreät led lisäkaukovalot puuilosta. Nyt näkee pitkillä tosi hyvin. Ja on myös lailliset.

        Halogeeniumpio ja led yhdistelmät ei toimi.


    • Koitin h7 vaihtaa ledlampun ja onneksi ehdin vain toiseen koittaa,vaihdoin samantien takas.Ei tee mitään led lampuilla jos tarkoitettu toisenlainen polttimo.

    • Anonyymi

      Saahan noista hyvät päivävalot jos kuluttavat hiukan vain virtaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe