YKSINHUOLTAJAT!

Mitä ihmettä ovat nämä sadat tuhannet suomalaiset yksinhuoltajat. Onko todellakin niin, että tämän sankan joukon lapilla ei ole isää lainkaan? Miten ihmeessä nämä yksinhuoltajat ovat tulleet raskaaksi? Kertokaa nyt kun en tiedä muuta kuin, että leskeksi jäänyt on yksinhuoltaja. Mutta ne sadat tuhannet muut?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Puoliso kuollut ja näin toinen jäänyt yksinhuoltajaksi lienee yleisin syy.

Äänestä
  • Ai, että sellainen määrä nuoria suomalaisia olisi laitettu hautausmaalle?

    Äänestä

Se on femakkojen keksimää tulonsiirtoa miehiltä ja verorahoiusta akoille, neiti rinnekin oli taas heti lisäämässä yh-akkojen tukia, lapset ja isät kärsii

Äänestä
  • Femakkojen uusi innovaatio kymmenen lasta kaikki erivärisiä sekä tietysti eri isät.Lähi-idän isukit ovat kovia poikia maksamaan isyysmaksuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä ihmettä ovat nämä sadat tuhannet suomalaiset yksinhuoltajat. Onko todellakin niin, että tämän sankan joukon lapilla ei ole isää lainkaan? Miten ihmeessä nämä yksinhuoltajat ovat tulleet raskaaksi? Kertokaa nyt kun en tiedä muuta kuin, että leskeksi jäänyt on yksinhuoltaja. Mutta ne sadat tuhannet muut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu