Luin artikkelin flatulenssista eli ilmavaivoista eli pieruista. Siinä väitettiin että tavallisesti pierut eivät haise. Tunnen myös joitain ihmisiä, jotka väittävät, etteivät heidän pierunsa ikinä haise.
Mun täytyy sanoa, että mun pierut haisee aina. En muista pierua, joka ei olisi haissut. Tiedän muitakin ihmisiä, joiden pierut eivät ole hajuttomia ainakaan useimmiten. Kertooko se jostain ongelmasta?
Pieruni haisevat aina, normaalia?
9
453
Vastaukset
- Anonyymi
Pahanhajuiset pierusi johtuvat siitä, että et käytä hajuvettä!
Otat ruokalusikallisen hyvää hajuvettä kolmasti päivässä ennen ruokailua, niin pierusi haisevat ottamallesi hajuvedelle!
Eräs kaveri tekee näin ja pierut haisevat miellyttävälle hajuvedelle.
Esim. Laventeli on hyväntuoksuinen ja mieto hajuvesi.
Suosittelen!
Kokeile! - Anonyymi
Muita vastauksia?
- Anonyymi
Onko kellään mitään tietoa tästä? Oikeasti kiinnostaa, tämä ei ole mikään huumorijuttu.
- Anonyymi
Minua kun ei edes pieretä.
- Anonyymi
Tämä kiinnostaa.
- Anonyymi
Päivittäinen pierentä parantaa perskannikoiden pääväylän pinteestä.
- Anonyymi
minä pieren silloin jos pahoitan mieleni&on stressiä.
kasviksia syömällä enemmän ei haise pieru eikä uloste. Liharuoka tuo pahemman hajun. - Anonyymi
Riippuu ravinnosta , ja miten ruuansulatus toimii .
- Anonyymi
Lihansyöjän pierut haisee erityisen kamalalta, hiki myös.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 775258
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai674668Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1264615Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3411962- 891609
- 931534
- 2571476
- 3371163
- 200991
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.56980