Päiväkoti Virkkula kokemuksia

Anonyymi

- Sallitaanko päiväkodilla lapseen käsiksi käyminen, kyllä kun sukupuoli on oikea.
- Koetaanko kolme vuotta jatkunut yhteydenpidon estäminen lapselle hyväksi, kyllä kun sukupuoli on oikea.
- Saako lapseen koskevia tietoja ja salailulla tukea lapsen salaa maasta viemiseen, kyllä kun sukupuoli on oikea.
- Onko ahdisteleva vanhempi hyvä huoltaja, kyllä kun sukupuoli on oikea.

- Kostetaanko lapsen vahingoittamisen hyväksymisestä tehdyt kantelut perättömillä lastensuoeluilmoituksilla, kyllä kun vanhemman sukupuoli on väärä.

Näin toimii päiväkoti vuonna 2019. Lapsilla ei ole ihmisarvoa ja pienen elämän saa tuhota "todellisien lapsen hyvinvoinnin ammattilaisten" hyväksynnässä.

1

2413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päiväkodissa sallittiin neljä vuotta jatkunut henkinen lapsen pahoinpitely ja tapaamisien estäminen lapseen fyysisesti käsiksi käyden. Lapsi oli neljä vuotta ilman yhteydenpitoa, hänet todellisuudessa kasvattaneeseen isään. Lapsi joka kerta hakiessa lapsi sanoi henkilökunnan kuullen, että haluaisi pitää yhteyttä isään. Tästä huolimatta päiväkodin johtaja kostona lapsen suojaamisen laiminlyönneistä tehdyistä muistutuksista teki toistuvasti perättömiä lastensuojeluilmoituksia vain lapsen olosuhteista isällä.

      Päiväkodin henkilökunta vaikeni lapseen kohdistuneesta haitallisesta toimista vuosia ja tämä tuntuu hyvin käsittämättömältä. Väitteitä heidän osaamisesta kyllä esitettiin ja mainittiin, että olemme todellisia lasten hyvinvoinnin ammattilaisia. Toisaalta näyttää kovasti tieteellinen tutkimus lapsen pysyvästä vaurioitumisesta unohtuvan, mutta taustalla lienee äärimmäinen sukupuolinen syrjintä ja lapsen asettaminen osapuoleksi yhden vanhemman riitoihin. Tapaamisien 12 viikon estämisen kohdannutta lasta entisestään häikäilemättä vahingoitettiin vuosia lisää ilman minkäänlaista empatiaa lasta kohtaan.

      Lapsen väitettiin kirjoittaneen isän vasaralla pahoinpitelyistä poliisille ja päiväkoti kiisti tutkinnan aikana lapsen edes olevan kirjoitustaitoinen, yhteydenpidon estäminen 4v, päiväkodin tiloihin piiloutuminen ja jatkuva toisen vanhemman ahdistelu päiväkodilla, lapsen sijainnin salaaminen huoltajalta, lapsen vieminen maasta salaa kuudesti johti siihen, ettei poissaoloa koskevaan tiedusteluun ei vastattu päiväkodista ja lapseen käsiksi käyden tapahtunut tapaamisien estäminen kiistettiin täysin ym ym.

      Nämä ovat "todellisien lasten hyvinvoinnin ammattilaisten" mielestä toimia, joista seurasi täysi tuki haitallisesti toimivalle vanhemmalle ja useita perättömiä lastensuojeluilmoituksia isästä. Seurauksena oli myös; päiväkoti kieltäytyi kertomasta lasta koskevia tietoja, viesteihin lopulta jätettiin kokonaan vastaamatta ja videoitu lapseen kohdistunut väkivalta kiellettiin täysin, niin henkilökunnan kuin aluejohtajan toimesta. Henkilökunnan edustaja saapui oikeuteen äidin tueksi, eikä yhtäkään lapseen todellisuudessa kohdistunutta tapahtumaa tuotu ilmi.

      Näin toteutuu lapsen oikeudet Suomessa vuosien 2016-2020 välisenä aikana. Helsingin hallinto-oikeus aikanaan antaa ratkaisun, onko viranhaltijoiden toimet olleet asianmukaisia.

      Hyvää varhaiskasvatusta teidänkin lapsille..

      Poikani puolesta, isä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      379
      4159
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      254
      3119
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      72
      2553
    4. Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana

      Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast
      Helsinki
      4
      2194
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      25
      1670
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      1585
    7. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      182
      1580
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      1210
    9. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      50
      1103
    10. 62
      1056
    Aihe