Lähi-itäkeskuksesta matkalla itään päin metroon nousi muiden kehitysmaamuslimien joukossa nainen, josta näkyi vain silmät. Olalla oli iso musta kassi, jossa luki ”I love shopping”. Niinpä.
Metromatkalla
Anonyymi
25<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ole varovainen siellä metron laitureilla! Saksassa ja Ruotsissa kantaväestön edustajien työntäminen junan alle on jo epidemia.
Mistä päättelit, että hän oli nainen?!
”I love KELA shopping”.
Terr'oristi valeasussa,
Ootte te siellä rohkeita, itse en noiden kanssa tohtisi matkustaa, tiedä vaikka olisi pommi siellä pussissa.
Niitä on vaan nykyisin Hesa täynnä..kävelläkö pitäisi..? Illalla Rismassa 6-matua edessä ja 3-takana ja ensimmäisellä tottakai se Kelan A 4 " seteli " niin jono oli valmis..siinä sitä kuunneltiin " pakko Ruotsin " sijaan PAKKO alhahaba alhudu algahamia..
Allah on luvannut näille maanpäälisen paratiisin Suomessa ja sitä meidän pitää kunnioittaa ja ALISTUA!
VAASASSA MYÖS. Syyte: Opiskelija-asunnossa häiriötä aiheuttanut mies ryhtyi hirmutekoihin Vaasassa – yritti murhata kaksi poliisia
Julkaistu: 27.9. 13:56
Syyttäjä vaatii ulkomaalaistaustaiselle miehelle yli kahden vuoden ehdotonta vankeutta.
POHJALAISPOLIISIT saavat kiittää hyvää tuuria ja ammattitaitoaan siitä, että ovat yhä tänä päivänä hengissä.
Hurja välikohtaus tapahtui vaasalaisessa opiskelija-asunnossa kesä-heinäkuun vaihteessa tänä vuonna. Poliisit saivat ilmoituksen, jonka mukaan ulkomaalaistaustainen mies aiheutti asunnossa häiriötä. Mies oli käyttänyt marihuanaa.
Kun poliisit menivät ottamaan miestä kiinni, syyttäjän mukaan hän uhkasi poliiseja tappamisella. Hän ei myöskään totellut poliisien käskyjä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006253109.html
Miksi laitoit pakkoruotsin lainausmerkkeihin?
Kyllä se on hyvin haitallinen pakko kaikille suomalaislle, kuten on koko keinotekoinen kaksikielisyytemmekin.
Ei mamuongelma ole mitenkään poistanut tai lieventänyt tuota vanhaa kieliongelmaa!
Muutama sukupolvi maahanmuuttajien jälkikasvua, niin ruotsin opetusvelvoite katoaa kuin jokin Saharaan.
Toki meillä voi sitten olla haasteita muiden asioiden kanssa. Mutta sitä en pidä todennäköisenä, että ruotsi säilyy kielilaissa enää pitkään.
10v ja risat ,niin meillä pakkoarabia sekä pakko koraanitunnit.
Ironia ymmärrätkö JUNTTI ironia..?
Ei mikään muu muutu, kuin se että peruskoulu muuttuu koraanikouluksi....
Persu!
Eikö niille s-tanan poliiseille oltu kerrottu, mikä heitä odotti, jolloin heillä olisi ollut aseet valmiina esiin vedettynä, varmistin pois päältä? Lisäksi puukonkestävät turvatakit päälle ensin.
Päinvastoin mamut, jotka haluaa edetä yhteiskunnassa nimenomaan puhuvat ruotsia Suomessa
Itiksen suunnalla näkee yhä useammin noita pitkään valkoiseen silkkihameeseen pukeutuneita arabimiehiä. Miten ihmeessä jokainen muslimi, joka tulee Suomeen saa täällä oleskeluluvan ja täyshoidon.
Se on ihmisoikeus tulla suomeeen ikuisenelatuksen statuksella lisääntymään holtittomasti. Myös perheet pitää yhdistää ettei ”turvaan” tulijoille tule paha mieli. Iso paha susi tarinoita millä ”turvapaikan” hakijoita ei pidä myöskään kyseenalaistaa missään olosuhteissa..... Pitää muistaa että kaikki Islamilaiset maat täyttävät turvapaikan saanti kriteerit....
Sitä voi kysellä esim. sisäministeri Ohisalolta. Vastaus on tietysti, että meidän tulee noudattaa lakeja.
UutisetPolitiikka OHARIN UUSI OHITUSKAISTA on rakenteilla..
Ohisalo tyrmäsi Halla-ahon näkemykset homoiksi ja kristityiksi kääntyneistä turvapaikanhakijoista Ylellä: ”Edesvastuutonta”
Tänään klo 11:59
Sisäministeri Maria Ohisalon mukaan nopeus on mennyt laadun edelle turvapaikkaprosessissa, mihin tulee nyt muutos. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e7bdd0d5-5da2-4225-9226-06afdc279212
Tässäkin laaduntarkkailussa Ohisalo oli huolissaan siitä että on turhaan evätty oikeus turvapaikkaoleskeluun. Kaikkien olisi pitänyt saada jäädä.
Tietää sitä, että kansa odottaa seuraavia vaaleja kuin lehmä kesää. Tuskinpa herra Rinne pääsee enää riemuitsemaan haareminsa keskellä. Sääli vain, että ennen seuraavia vaaleja nuo järjenjättiläiset ehtivät tehdä paljon pahaa.
Halla-aho on varoittanut vihreistä, se on tämän stadin sotkemisen takana, vihreät ovat mielisairaita kommareita. Joka vain on pikkasenkin seurannut stadin valtuuston toimintaa ymmärtää tämän.
Vapaavuori yksin yrittää vastustaa
Sanoin jo monta vuotta sitten, että islamistit ovat käskeneet maanmiehiään lähtemään pakolaisiksi läntisiin kehittyneisiin maihin. Näin tehdään muhiksen toivoma maailman valloitus ilman sotaa.