Mademoiselle HPK

Onko teillä tänä iltana tanssiaiset ja kutsutko mut sinne?

Ei ole pitkästä aikaa kuulunut teiltä mitääm niin olen huolestunut onko teille tapahtunut jotakin......

Vapaa Aatelinen Herra

P af Grönroth
6165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tervetuloa vaan!Ja täällä ei katsota koiraa karvoihin,eikä lahja hevosta hampaisiin.ihan kaikenlaiset oliot on teretulleita!

Äänestä
  • miekii tul vaik oonkii

    tämmöin rahvas vuan

    Äänestä

Tiedätkö, P af Grann, mikäli saisin tanssia, saisit ensimmäisen tanssin tänä iltana. Mutta tuo ilkeä noita oma hoito on kieltänyt minulta tanssimisen ja tanssiaiset. Taidankin heti ensi toimikseni peruuttaa oma hoidolta aatelisarvon, jonka hänelle erehdyksissäni ja heikkona hetkenäni myönsin!

Ai, mutta huomaankin Juhan af Grön pitää tanssiaset tana iltana. Liekö Grön se kuuluisa pelastava Engeli?! Mennäänkö P af Grann?

Äänestä
  • tahonkii tul mukkaa

    sin hää suap tul kaik

    saanks mie viiäkkii

    kreivitärt siin

    viimosee valssahduksee

    Äänestä

  • jeffjeff kirjoitti:

    tahonkii tul mukkaa

    sin hää suap tul kaik

    saanks mie viiäkkii

    kreivitärt siin

    viimosee valssahduksee

    Sinulle on aina viimeinen valssi varattuna! Paitsi, jos nyt olen oikein tulkitsevinani, niin olet hieman ylen katsonut ritariarvoa, jonka olen Sinulle suonut. Muistathan silloin kun pelastit pulaan joutuneen linnanneidon ilkeän oma hoidon kurimuksesta. Silloin löin Sinut ritariksi. Ja siitä pitäen olet ollut Sir Jeffjeff, etkä suinkaan mikään rahvas. Minä en tanssi rahvaan kanssa, kuin ehkä joissakin poikkeustapauksissa näyttääkseni muille aatelisille hyväntekijäin sieluni!

    Äänestä

  • Mennään vaan ja noita oma hoito saa kärsiä siellä häkki osastolla rangastus osaston kellarissa.

    siellä missä ei edes rahvas kelpaa

    mun kuski hake sut ja vie sut tanssiaisiin.

    minä varton siellä suuressa salissa orkesterin vieressä.

    P af Grönroth

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


P af Grönroth kirjoitti:

Onko teillä tänä iltana tanssiaiset ja kutsutko mut sinne?

Ei ole pitkästä aikaa kuulunut teiltä mitääm niin olen huolestunut onko teille tapahtunut jotakin......

Vapaa Aatelinen Herra

P af Grönroth

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu