Myönnetään tappio

Anonyymi

Pitäisikö meidän vain myöntää tappio? Meistä ei taida kehittyä koskaan Seinäjoen moista kaupunkia, juna meni jo. Kauhajoki muuttotappio kaupunki. Ilkan mukaan seinäjoen väenkasvu oli n 300 meillä negatiivinen. Tämä suunta on näillä kahdella kaupungilla ollut jo 30 vuotta, seinäjoki porskuttaa, kauhajoki uppoaa yhä syvemmälle. Ruvetaanko tekemään oikeasti jotain, vai viimmeenen sammuttaa valot. Tuho on lähellä.

6

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No kuule koska oot tommosta kuullu kenekään unelmoivan, kuka ny heleveti haluaas seinäjoki olla, haloo,,,,,,,,,,,

    • Anonyymi

      https://www.ilkka.fi/tilaajalle/maakunta/kauhajoki-saattaa-myyda-puolet-fortumin-osakkeistaan-myynti-toisi-kaupungille-muhkean-rahapotin-1.2788175

      Fortumin osakkeita kaupungilla on kaikkiaan 902 640 kappaletta ja niiden markkina-arvo oli lokakuun viimeinen päivä tänä vuonna 16 784 591 euroa 18,595 euron osakekurssilla.

      EVLI Varainhoidon hoidossa olevan sijoitussalkun markkina-arvo oli syyskuun lopussa 4 694 149 euroa ja FIM Varainhoidon hoidossa olevan sijoitussalkun markkina-arvo samaan aikaan 4 392 082 euroa.

      https://www.fortum.fi/tietoa-meista/sijoittajille/osaketietoa/suurimmat-osakkeenomistajat

      Sekä Fortumia 9,5 Miljoonalla.

      Alkakaa lukemaan pörssiyhtiöiden vuosikertomuksia. Fortum ei ole paras tapa tienata varmaa osinkoa.

    • Meiltä olis tulos koko suku paikkaamaa väkikatoa. Vaa aika kuoleelta vaikutaa tämä sivu ainakin. Kurikka taitaa olla parempi suunta vai tykäätekö ite ausa Kauhajojella?

    • Anonyymi

      Jatketaan vain entiseen ylimieliseen malliin niin tuhoutuu kaikki

    • Anonyymi

      Pöyristyttää.

      • Anonyymi

        Varokaa asianajotoimistoa Kurikan keskustassa. On poliisi päällikön tytär ajaa vain poliisin asiaa. Estää poliisin käskystä valituksen etenemisen korkeinpaan. Lavasataa asiakkaansa valituslautakunnan valitukseen. Valituslautakunta koostuu lakitoimistoista jotka vapaamuureiden jäseniä nämä nimenomaan ovat niitä rikollisia jotka ongelmia tuottavat. Poliisita kolmannes kuuluu kerhoon ja tuomareista varmasti suurin osa. Oikeutta Suomesamme ei saa veljeskunta hallitsee koko oieustointa ja on antanut Valan käymättä veljeään vastaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5500
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1502
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      951
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      841
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      822
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      813
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      44
      812
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      807
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      794
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      39
      779
    Aihe