Punainen risti kerjää taas

Oli tänään kaupan edessä punaisen ristin kerjääjä, sanoin että "veet# en ikinä anna enää penniäkään pakolaisbisnekseen sekautuneille järjestöille. Ja tämä oli ns sensuroitu versio, suoraan sanottuna sanoin vähemmän kohteliaat sanat moisen paskalaitoksen edustajalle
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ostaako ne niillä rahoilla uusia kumiveneitä välimerelle?

Äänestä
  • Mersuja ja lisää kuukausipalkkaa spärrän virkailijoille ja loput menee Sveitsiin veronkiertotileille koska Sveitsissä veroparatiisissa on kansainvälisen punaisen ristin päämaja.

    Äänestä

Punainen risti on rikollisjärjestö joka osallistuu ihmissalakuljetukseen ja tuo laittomia siirtolaisa maaj´han

Äänestä

Sanokaa rahnakerjääjille että no money no fun.

Äänestä

Kyllä aika moni on nykyään samoilla linjoilla , kuka enää uskaltaa lahjoittaa kun ei tiedä meneekö rahat ennestään hyvinvoivien elintasopakolaisten hyysäämiseen.

Äänestä
  • Sanopa muuta.

    Äänestä

  • Lisäksi on vaarana että hyväntekeväisyysjärjestön johtajat ja muu virkakunta imaisevat rahat omiin palkkoihinsa ja muihin rahaetuihinsa koska mitään valvontaa ei ole mihin rahat menevät lopulta.

    Äänestä

Jotakin ulkomaalaisia oli kerran kerjäämässä kuukausilahjoittajaksi. Kuulemma raha tulee myöhässä siinä vaiheessa kun jotakin oikeasti tapahtuu! V*ttu kaikenlaisia sitä on!

Suomessa sitä paitsi puhutaan suomea!

Äänestä

Miksei Suomalainen kelpaa kerjääjäksi...

Äänestä

Kerran muuten joku neek... tumma mies kerjäsi rahaa kaupan eteisessä Afrikan lapsille! Ei tullut mieleenkään antaa rahaa!

Mikä ihmeen keräys se muuten oli?

Äänestä

joo turvapaikkateollisuus tavii lisää fyffee investoidakseen seuraavaan pakolaisaaltoon.

SPR = Suvakki Pistää Rahoiksi.

Nimenkin voisi päivittää:

Suomen Punainen hakaRisti olisi totuudenmukaisempi nimi.

Äänestä

Onko lastenleireille lähetettävien kondomikuormien varasto tyhjä?
Vaiko kumit vanhuuttaan hapertuneet ja ostettava uudet?

Äänestä
  • vanhoissa on reiät menneet umpeen!

    Äänestä

SPR ei todellakaan tarvitse euroakaan kantasuomalaisilta. En ole antanut näiden keräykseen ropoakaan sitten vuoden 2015. Hakekoon VOKeistaan.

Äänestä

Puhevikaisten ja muiden vammaiaisten vuoksi SPR:n pitää päivittää nimensä
SPL:ksi

SPL = Suvakki Pistää Lihoiksi!

tuo S-kirjain on hankala, kun niitäkin puhevikaisia löytyy!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oli tänään kaupan edessä punaisen ristin kerjääjä, sanoin että "veet# en ikinä anna enää penniäkään pakolaisbisnekseen sekautuneille järjestöille. Ja tämä oli ns sensuroitu versio, suoraan sanottuna sanoin vähemmän kohteliaat sanat moisen paskalaitoksen edustajalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu