Sota kiihtyy Saudiarabiassa,Huthit iski kunnolla!

Jemenin huthikapinalliset sanovat tehneensä suuren hyökkäyksen Saudi-Arabian rajalla
Huthien mukaan kolme Saudien prikaatia antautui hyökkäyksessä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jemenin huthikapinalliset sanoivat lauantaina, että he ovat tehneet suuren hyökkäyksen eteläisessä Saudi-Arabiassa Najranin alueella. Saudiviranomaiset eivät ole vahvistaneet hyökkäystä.

Huthien puhemies sanoi, että kolme Saudien prikaatia antautui taistelussa. Huthit vangitsivat suuren joukon upseereita ja sotilaita – BBC:n(siirryt toiseen palveluun) tietojen mukaan jopa tuhansia.

Äänestä
  • saivat sotasaaliiksi Suomesta sinne myydyt aseet kohta niillä tapetaan muuallakin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jemenin huthikapinalliset sanovat tehneensä suuren hyökkäyksen Saudi-Arabian rajalla
Huthien mukaan kolme Saudien prikaatia antautui hyökkäyksessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu