Sopiiko nuo lääkkeet yhteen? Olanzapin ja diapam tai rivatril? Jollain lääkityksenä? Luin netistä että yhdessä noi voi romauttaa verenpaineet. Iso kiitos jos joku jaksaa vastata. ☺️
Olanzapin ja diapam tai rivatril kokemuksia
5
3334
Vastaukset
- Anonyymi
Periaatteessa kyllä pystyy bentsoja käyttämään samaan aikaan olanzapiinin kanssa. Itselläni oli aikoinaan vaikka mitä sekoituksia. Ei ollut terve pää ja nykyään ei ole enää terve ruumis. Kiitos lääkkeiden.
- Anonyymi
Netistä voi nykyään lukea kaikenlaista. Mutta uskoakko lukemaansa, se onkin ratkaiseva asia. Itse en uskoisi nettikirjoituksiin, vaikka väittäisivät mitä tahansa.
Suurin piirtein kaikki on pelkkää höpötystä, ilman tieteellistä perustaa.
Mutta siihenhän tämä palsta on tarkoitettukin, siis viihteeksi eikä tieteeksi. - Anonyymi
Kaikkein selkeimmän vastauksen saat kun kysyt asiasta lääkäriltä joka sinulle on esim. olanzapiinin määrännyt, tai siltä joka niitä bentsoja kirjoittaa. He osaavat sanoa sopiiko käyttää samaan aikaan.
- Anonyymi
Jonkinlainen yhteisvaikutus voi olla, eli yhdessä voimistavat toistensa sedatiivista (nukuttavaa, väsyttävää) vaikutusta. Niitä kyllä määräillään joskus yhdessä siitä huolimatta. Itse tunsin tuollaisten lääkkeiden vaikutuksesta itseni zombiksi, joskus söin yhdessä.
Sanotaan että lääkärit tietää voiko niitä syödä yhdessä. Mutta eivät he niitä ole yhdessä käyttäneet. suunnilleen arvioivat tuleeko niistä yhteisvaikutuksia jos niitä yhdessä määrää. Mutta miltä tuollainen kombo yhdessä tuntuu on sitten toinen asia. Jotkut lääkärit määrää vaikka mitä päällekäin.
t . nykyään lääkkeetön- Anonyymi
Toi päällekkäin määrääminen oli ainakin ennen hyvinkin yleistä. Itse olin zombie, vieläpä känninen zombie, viitisentoista vuotta. Jatkuvaa sekakäyttöä. Samaan aikaan meni neuroleptejä, masennuslääkkeitä, rauhottavia, kenties kaikkea mahdollista erilaista valmistetta. Parhaimmillaan oli yli 20 pilleriä päivässä. Onneksi olen päässyt eroon ja vielä enemmän onneksi olen vielä hengissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 164662
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2281096Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 126889
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807