Netin uusin salaliittoteoria

Lyhenne NHL ja latinan sanonta ex NiHiLo NiHiL fit... Sattumaako?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Satunnaisten asioiden yhdistely tuolla tavalla on juuri salaliittoteorioiden ydintä.

Esim poliisi - > posliini -> Arabia on posliinivalmistaja. Onko poliisilla siis jotain tekemistä arabian kanssa?

Kela -> Anssi Kela -> miksi Anssi puuttuu? Syrjiikö kansaneläkelaitos muusikoita?

Puuhamaa -> Puuha Pete -> onko menossa salaliitto missä tästä maasta koitetaan tehdä paikka missä on työtä tekeviä kansalaisia?

Muumi Peikko - > peikko = trolli -> onko muumeissa joku poliittinen viesti, jolla koitetaan saada ihmiset hyväksymään trollailu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lyhenne NHL ja latinan sanonta ex NiHiLo NiHiL fit... Sattumaako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu