Vasemmiston liitoiteltuun salaliitto huuhaaseen kuuluu epäily siitä että kaikki on aina väistämättä jonkun toisen valtiomiehen sätkynukkeja ja juoksupoikia. Heidän maailmankuvaan ei mahdu se ajatus että joku Kansanedustaja olisi aidosti ja oikaesti oman kansansa edustaja.
Vainoharhaiset vassarit kuvittelee aina että kaikki on jonku sätkynukkeja
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Juuri näin. Tämä totuus ei mahdu näiden ahtaaseen mieleen. Tai sitten he tahallaan tietoisena siitä että Suomen puolta persut pitää, he tietoisesti vääristelee asian. Ikinä he eivät kuitenkaan kerro mitkä puolueet pitäisivät kansamme puolia. OLEN TIVANNUT ESIMERKKEJÄ LUKUISIA KERTOJA, EI MITÄÄN VASTAUSTA. Loppu tuli isolla mutta tulkoon.
Voi olla että nuo ressukat oikeasti uskoo omiin vainoharhoihinsa.
Tämä vaikeneminen kysyttäessä esimerkkejä, kertoo siitä että nämä eivät haluakaan Suomen sekä kansamme puolia pidettävän. Ei globalistin pirtaan käy oman maan puolustaminen sitten millään.
Niin. He eivät yleensä ole itse kauheen älykkäitä ja uskovat omiin harhoihinsa täysin. Siksi he hyökkäilevät Persujenkin kimppuun.
On nää persut ihan käsittämättömän typeriä. Politiikan pelissä pitäisi huomata se, että persu ei ole ainoa, joka on mukana tässä yhteiskunnassa.
Ja sen kyllä huomaa. Kusevat omiin aamumuroihinsa alvariinsa.
Mut Persu on ainoa joka merkitsee. Muut ei merkitse. Muut on paskaa vaan.
Miksi Persut aina uskovat, että on olemassa jokin ihmeellinen salaliitto jonka tarkoituksena on islamisoida Eurooppa? Entä miksi he aina syyttävät George Sorosia lähes kaikista ongelmista? Entä miksi he aina uskovat että valtamedia on liittoutunut valtaa pitävän globaalin eliitin kanssa nationalistien päänmenoksi?
No jos mietit, että nämä seikat jätettäisiin populismin ulkopuolelle, niin mitä jäisi jäljelle?
Se on ihan totta. CIA:n johtaja John Brennan kääntyi muslimiks 2013. ISIS on CIA:n työkalu. He haluavat tahallaan sabotoida EU:n turvallisuutta. https://www.snopes.com/fact-check/cia-director-john-brennan-muslim/
Globaalin eliitin suunnitelma on yli sata vuotta vanha. Se alkoi Venäjän Tsaarin murhaamisesta ja Itävalta-Unkarin kruunuperijän murhaamisesta koska nämä hallitsijat eivät haluneet liittyä Kansainliittoon, joka on siis globalistisen uuden maailmajärjestön hallitus. Nykyään YK. Vertaappa tuosta YK:n ja Neuvostoliiton alkuperäistä vaakunaa. https://www.tldm.org/news27/the-vatican-the-devil-and-the-united-nations.htm
Globaalin eliitin syyskokouksessa päätettiin siirtää Kuu pois radaltaan.
Tarkkailkaa taivasta yöllä. Se ei ole oikea Kuu, joka siellä näkyy. Fake Moon!