Onneksi em. kanavilta löytyy katsottavaa niille joita nykyiset kotimaisten kanavien typerät viihde huutonauru hömppä tai aivopesu ilmasto yms. propaganda ei kiinnosta. Kesän paras aamuisin oli Barn Wood Builers jossa on Usan mielenkiintoista uudisasukas historiaa. Miten taitavia rakentajia he olivat joiden talot jatkavat elämäänsä kunnostetuina. 1 5 Tytärtä joiden kasvua on kiva seurata. Alaska aiheet myös hyviä.
TCL Kutonen,Frii,TV5 hyviä ohjelmia
6
420
Vastaukset
- Anonyymi
Disneyn kanavilla on on muutama katsomis kelpoinen ohjelma,sarja.
Toivon vain etteivät ala tehdä yhtä typeriä hömppä viihde ohjelmia ku muut esim. kokki näyttämässä eläimiä ausseissa,jääkiekko ei kiinnosta. Sukupuoli ja ulkonäkö ongelmaiset eivät kiinnosta,ovat roskaa kuten 300kg rasvakasat,hyi. - Anonyymi
Kutoselta tulee ainakin mielenkiintoisia dokumentteja ja avaruusaiheisia ohjelmia, ja mm. Nasan salaiset kansiot ym, ym. Ei tuo NatGeo huonokaan kanava ole.
- Anonyymi
Ritari Ässä 2000 tv-leffa tulee huomenna Kutoselta jos kiinnostaa, mua ainakin kiinnostaa.
Ritari Ässä tv-sarjaa on pyöritetty vähän joka kanavalla mutta tämä tv-elokuva ei tietääkseni ole Suomen tv:ssä ollut kertaakaan.
Ja pääosissa mm. se alkuperäinen Ritari Ässä elikkä David Hasselhoff. - Anonyymi
Kyllä aika kauheeta on tuonkin kanavan tuotanto ja ulosanti, lisäksi sillä kuten monilla muillakin kanavilla on tapana että kesken ohjelman tulee jonkun yleensä aivan älyttömäån ja ällöttävän ohjelman mainoksia ruutuun ylänurkaan, mikä on oikeasti kuvottavaa, jos tuota jotain vahingossa katsottavaa joskus löytääkin.
En oikesasti muista että olisi ollut niissä yläkulmamainoksissa koskaan yhtään ohjelmaa jota olisi pystynyt/suostunut katsomaan ilman suurempaa pakottamista. Mutta sellaistahan se nykyään on, Suomen TV-kanavat täynnänsä, pelkkää roskaa.
Frii-kanavalta ehkä joskus saattaa paremman puutteessa jonkun rikosjutun katsella. - Anonyymi
TLC, siellä ei ole kyllä ollut koskaan yhtään ohjelmaa jota olsi edes iljennyt katsoa ;-)
- Anonyymi
Kyllä 5 1 tytärtä, 6set suomalais roskan voittaa. Yhtä tyhmiä on ne huijatut morsiamet 90pv jälkeen kuin pohjoismaidenn läskiakat keharipoikien kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567785Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675881Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515263Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084602Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31176Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43954