45855 euroa maksettavaa pysäköintivirheistä

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/5d2faa92-22a9-46de-ad86-4115d936145a

Parkkipate voitti korkeimmassa oikeudessa, helsinkiläisnaiselle lankeaa hirvittävä pysäköintilasku – ilmeisesti erehtyi ruudusta kotitalonsa edessä, sakkolappuja kertyi 184
351024
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Aivan oikea päätös. Ymmärrän kyllä mahdollisuuden, että nainen olisi sekoittanut paikat, mutta se ei selitä näin montaa maksumääräystä. Muutaman lapun saatuaan naisen olisi pitänyt selvittää, mikä on mennyt vikaan. Silloin olisi ollut todennäköisesti vielä perua jo saadut maksut. Nainen todennäköisesti uskoi neuvoja kieltää ajaneensa omaa autoaan ja lopputulos on sitten tässä. Voisi kysyä, että kannattiko? Samalla tälläkin palstalla toistuvasti vääriä neuvoja jakavat voisivat miettiä, ovatko ne neuvot kuitenkaan lopulta kovin hyviä. Nämä vääriä neuvoja, ja jopa rikolliseen toimintaan kehottavat henkilöt voisivat osaltaan osallistua naisen oikeudenkäyntikulujen maksamiseen. Tässäkin pätee vanha viisaus, jonka mukaan tyhmyydestä sakotetaan!

Äänestä
  • Järvinen - KKO ei käsitellyt mitään! Hovin tuomio jätettiin sillensä! Eli tuomio, jossa neuvos lausui erimielisen tuomion, että naista ei osoitettu kuljettajaksi, "Parkkipate ei ole sen todistelumahdollisuudet huomioiden ottaen ole osoittanut naista kuljettajaksi" - kertaakaan. :)

    Hae Tomppa apua, tarvitset sitä - EIT, Talousrikostutkinta, sen jälkeinen tuomion purku KKO:sta ja Parkkipaten rikosoikeudellinen vahingonkorvausvastuu jäädyttää "Brasilian" eli Malmin auringon tehokkaasti.

    Ps. Nainen saa kyllä ennakkoon jo rahat kaupungilta, jotka mahdollisti rikoksen väärällä ohjeistuksellaan - mutta yksin PP/KTC vastaa törkeän suunnitelmallisen rikoksen seurauksista. Apua huutaen :))))))

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Järvinen - KKO ei käsitellyt mitään! Hovin tuomio jätettiin sillensä! Eli tuomio, jossa neuvos lausui erimielisen tuomion, että naista ei osoitettu kuljettajaksi, "Parkkipate ei ole sen todistelumahdollisuudet huomioiden ottaen ole osoittanut naista kuljettajaksi" - kertaakaan. :)

    Hae Tomppa apua, tarvitset sitä - EIT, Talousrikostutkinta, sen jälkeinen tuomion purku KKO:sta ja Parkkipaten rikosoikeudellinen vahingonkorvausvastuu jäädyttää "Brasilian" eli Malmin auringon tehokkaasti.

    Ps. Nainen saa kyllä ennakkoon jo rahat kaupungilta, jotka mahdollisti rikoksen väärällä ohjeistuksellaan - mutta yksin PP/KTC vastaa törkeän suunnitelmallisen rikoksen seurauksista. Apua huutaen :))))))

    Olet jossain psykoosissa kun luulet, että olen joku Järvinen :D

    Vihaan Parkkipatea ihan yhtä paljon kuin seuraavakin aiheettomat parkkisakot saanut kusetettu.

    Mutta älä nyt saatana pilaa elämääsi tuon firman takia. Tästä syystä sanoin sulle: hae apua. Ei nuo kusipäät ole sen arvoisia, että tuhlaat elämääsi tällaiseen turhaan paskaan.

    Äänestä

  • Parkkipate/+KTC+Finlandin+riita-asiassa+ei+käsitelty+missään+vaiheessa+ko.+yritysten+rikoksia.Talousrikostutkinnan+myötä+yhtiöt+korvaavat+summat+korkojen+kera+rikoksesta+johtuvan+korvausvastuun+kautta.+Valitusluvista+hyväksytään+7%+oli+aihetta+tai+ei.+Mitä+mm.+ei+käsitelty+siis?+:)-+käräjäoikeudelle+esitettyä+asiakirjaväärennöstä,+jolla+nainen+saatiin+näyttämään+kuljettajalta+[todistelutarkoituksessa+trafi-asiakirja+on+törkeä+väärennös]+-+vasta+oikeudenkäynnin+myötä+selvisi+asiakirjatodisteesta,+että+Parkkipate+salasi+virallisen+paikan+koko+"riidan"+ajan-+Parkkipate+ei+ole+vieläkään+luovuttanut+reklamaatioita+ja+asiakasrekisteritietoja,+joista+totuus+asian+käsittelemättä+jättämisestä+ja+mieskuljettajan+reklamaatiot+olisi+käyneet+ilmi-+Ei+käsitelty+myöskään+sitä+että+asianjajokulut+laskuttanut+yritys+on+kantajan+isän+yritys-+Kartta+jonka+PP+esitti+oli+muokattu/väärennetty+sattumalta+olennaiselta+osin,+asiasta+on+tonttiviraston+lausuma+ja+sekin+toimitettu+talousrikosyksikölle-+Todistajien+ja+oikean+kuljettajien+lausumat+kertovat+yksiselitteisesti+Parkkipaten+aluevalvojien+ja+asiakaspalvelun+tietäneen+miehen+olleen+kuljettaja+-+petoskanne+on+kiistaton+ja+rikosoikeudellisesti+jo+törkeä+petos+sinälläänPP/KTC++tietävät,+ettei+liitteineen+36-sivuisessa+rikosilmoituksessa,+joka+sai+tutkintapäätöksen+seuraavana+aamuna+ole+mitään,+mitä+ei+toteen+ole+voitu+näyttää.+Se+tuleeko+muistakin+kuin+törkeästä+petoksesta+syyte,+jää+nähtäväksi.+#tomi+-Poika

    Äänestä

  • Niin ja olisi vedonnut järjestyslakiin ja perustuslakiin niin ei tarvitsisi maksaa senttiäkään, päinvastoin.

    Äänestä

ennen parkki sakko oli vain huomautus nyttenmin omaisuuden anastus oikeudessa,

Äänestä
  • Kiitti vaan anyhelp pahensit asioita entisestään :/

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kiitti vaan anyhelp pahensit asioita entisestään :/

    Heh he Tomppa. Anyhelp repii syövän juurineen HEL POL petosyksikön kanssa :)
    Kaikkien autoilijoiden eduksi!

    Äänestä

Olet jo hävinnyt hra yksityisetsivä :) pp saa ansiostasi palkattua pari uutta pirkkoa lisää. Toivottavasti myös sakottavat sinun autoasi jatkossakin jotta hillotolppa ei mene kiinni. Kuvittele asiaa vaikka hyväntekeväisyytenä. Paten työntekijät käy sinun luonasi hakemassa rahaa. Olet siis kuin kela!

Äänestä
  • Naurettavaa.+Nämä+paten+OMAT+trollaajat+toistavat+alati+että+hra+hävisi.+Nostivat+silti+kanteen,+siis+petoskanteen+Naista+vastaan.KKO+ylimääräinen+muutokenhakumenettely+purkaa+Tuomion+-+sikäli+mikäli+sillä+enää+väliä+sillä+rikosvahinkona+pate+maksaa+koko+lystin,+mutta+ei+ennenkuin+rikos+syytteet+on+oikeudessa+käsitelty.+Eli+asia+vain+venyi.+Trafi+törkeä+väärennös+ja+asiakasrekisteritietojen+luovuttamatta+jättäminen+jolloin+nainen+ei+voinut+osoittaa+reklamoineensa+lukuisia+kertoja+tuloksetta+(sillä+reklamaatiopalvelu+100%+paten+käsisssä)Oikeus+ei+voinut+näitä+nähdä+ja+vasta+talousrikostutkinnan+myötä+myös+KKO+voi+ottaa+asiaan+kantaa.+Pahinta+paten+kannalta+on+silti+törkeä+petos,+virallisen+oaikan+salaaminen+ja+yksiselitteinen+tietoisuus+joka+todistettu,+ettei+vastaajaksi+haastettu+nainen+ollut+kuljettaja+ja+että+Pate+piti+riidan+yllä+hyötyäkseen+isänsä+lakiyhtiön+kanssa.+Rikosprosessi+on+erillinen,+velkariidan+pate+voitti+sillä+puolustautuminen+oli+mahdotonta.+Väärennöksiä,+paikan+salaaminen,+tietorekisteririkos+ja+petoskanne.Poliisille+kuulemma+omistajat+tuttuja.+Eikä+ihme.

    Äänestä

  • Vihapuheen taustalla voi olla impulsiivinen toiminta, mutta sitä käytetään myös tietoisesti poliittiseen painostukseen. Silloin tavoitteena on jonkun henkilön tai poliittisen näkemyksen vaientaminen, tutkija Aleksi Knuutila sanoo.

    Parkkipate ja KTC Finland pitävät palstalla huomattavaa lokakampanjaa, mutta Lokapoikien ohella keräävät vielä jätteensä kun poliisi saa rauhassa tutkia. Ihme toimintaa osakeyhtiöiltä. Taitaa joku jännittää vaikka erimielinrn voitto Hovissa tuli, ei KKO:ssa joka ei käsittelyyn ottanut.

    Äänestä

Mitäpä Parkkipate on palkannut OIKEAN yksityisetsivän?

Äänestä
  • Oikeinkirjoituksen tasottomuus vastaa yhtiöiden toimintapaa :D

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oikeinkirjoituksen tasottomuus vastaa yhtiöiden toimintapaa :D

    #tukiainen #4000€

    Äänestä

Hra yksityisetsivä! Toivottavasti saat apua näiden ongelmiesi kanssa. Oikeuslaitos ei sitä apua sinulle tai naisellesi anna. Valitettavasti tulet vain saamaan lisää maksettavaa koska pate ei tule häviämään. Jos pate jo nyt on valehdellut ja piilottanut todisteita ym ym jäämättä kiinni, niin miten luulet heidän toimivan jatkossa? Ensi kerralla tiedät maksaa kun sakkolappu autoosi ilmestyy

Äänestä
  • Mikäli oikeun ymmärsin niin oikeus otti kantaa velkariitaan. Ei rikoksiin tai saataviin rikosoikeudellisen mennetelyn kautta. Parkkipate ei näyyä olevan vahvoilla tämän jälkeen.

    Uhoaminen ei rikosmenettylyssä auta. Nahdäkseni nämä anyhelp ylläpitäjät eivät tähän ole langenneet vaan antavat poliisin tehdä työnsä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikäli oikeun ymmärsin niin oikeus otti kantaa velkariitaan. Ei rikoksiin tai saataviin rikosoikeudellisen mennetelyn kautta. Parkkipate ei näyyä olevan vahvoilla tämän jälkeen.

    Uhoaminen ei rikosmenettylyssä auta. Nahdäkseni nämä anyhelp ylläpitäjät eivät tähän ole langenneet vaan antavat poliisin tehdä työnsä.

    Tiesikö KKO, että oli tehty rikoksia? Miksi anyhelppi ei olisi niistä maininnut valituksessaan? Olisiko oikeasti hylätty valitus, jos olisi selkeästi tehty rikos?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tiesikö KKO, että oli tehty rikoksia? Miksi anyhelppi ei olisi niistä maininnut valituksessaan? Olisiko oikeasti hylätty valitus, jos olisi selkeästi tehty rikos?

    Kyllä on idiootteja liikkeellä. Ei KKO voi antaa rikos epäilylle mitään painoarvoa, ei ennen kuin oikeudessa Pate tuomittu. Ylimääräisessä muutoksenhaussa voi hakea KKO:lta tuomion purkua. Näin tämä menee. Velkariita ei muutu rikosoikeudenkäynniksi kesken kaiken tai päinvastoin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tiesikö KKO, että oli tehty rikoksia? Miksi anyhelppi ei olisi niistä maininnut valituksessaan? Olisiko oikeasti hylätty valitus, jos olisi selkeästi tehty rikos?

    Ei tietenkään tiennyt, eikä mitenkään olisi voinut pohjata päätöstään epäilyihin, sillä ennen paten tuomiota ne ovat epäilyjä.

    Siviilioikeudenkäynti ei muutu ROL:in alaiseksi rikosoikeudenkäynniksi kesken kaiken tai päinvastoin.

    KKO voi ainoastaan myöhemmin purkaa tuomion kun rikostuomiot saavat lainvoiman.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä on idiootteja liikkeellä. Ei KKO voi antaa rikos epäilylle mitään painoarvoa, ei ennen kuin oikeudessa Pate tuomittu. Ylimääräisessä muutoksenhaussa voi hakea KKO:lta tuomion purkua. Näin tämä menee. Velkariita ei muutu rikosoikeudenkäynniksi kesken kaiken tai päinvastoin.

    Anteeksi en oikein ymmärtä näitä oikeuskiemuroita paljasjalkainen savolainen muallikko kun oon. Älä nyt hermostu ystävä hyvä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Anteeksi en oikein ymmärtä näitä oikeuskiemuroita paljasjalkainen savolainen muallikko kun oon. Älä nyt hermostu ystävä hyvä.

    Ei se mitään kaweri. Kyllä myös QParkin kannattaa seurata tätä saagaa tarkkaan, sillä sille on varattu jatkossa iso rooli 😘

    Äänestä

AUTS - OIKEUSMINISTERIÖÖN TOIMITETUSTA KIRJELMÄSTÄ??

Varoittava esimerkki tilatusta oikeusmurhasta S18/470(erim.)

Helsingin talousrikosyksikkö on aloittanut tutkinnan ilmoitetusta törkeästä petoksesta, jolla 46000€ kohonnutta pysäköintiriitaa pidettiin tietoisesti yllä 9kk ja törkeästä asiakirjaväärennyksestä, jolla nainen esitettiin käräjäoikeuden valmisteluistunnossa ajoneuvojen ainoaksi haltijaksi. Naiselle ei luovutettu tekemiään reklamaatioita ja käräjäoikeudessa esitettiin KTC:n OTK Jarmo Kivihuhdan lausumana, ettei reklamaatioita ole jätetty lainkaan. Kun väite kaatui, uusi väite oli että niitä ei käsitelty, sillä ei ollut esitetty mitään perusteita. Reklamoideiden esittämät sopimukset, maksulaput ja muut reklamaatioliitteet jätettiin käsittelemättä, sakkojen kertymisen turvaamiseksi.

Kantajan asiamiehenä toimi piratismikanteista (markkinaoikeus) ja aiheettomista maksukehotuksista (poliisi, Suomen yrittäjät, kuluttajariitalautakunta) tunnettu lakiasiain- ja perintätoimisto KTC Finland Oy ja kantajana Parkkipate Oy. Postilaatikko-osoitteista toimivat em. yritykset, useine bulvaaniyrityksineen ovat historiaa omaavan Reijo Järvisen ja poikansa Tomi Järvisen omistamat. Rikoshyöty mittavine asianajokuluineen päätyi kahdelle henkilölle, joiden vastaavia kanteita on ollut vireillä toistuvasti kuluttajia kohtaan.

Hovioikeus katsoi, ettei asiassa tule soveltaa sopimusoikeudenperiaatteita kantajan tiedonantovelvollisuuden, lojaliteettiperiaatteen tai selonottovelvollisuuden suhteen, sillä sopimuksen arvo on vähäinen. Hovioikeus tuli tietoiseksi, että reklamaatioiden käsittely oli laiminlyöty, virallisen pysäköintipaikan sijainti salattu, vastaaja oli kiistänyt ajaneensa ajoneuvoa toistuvasti ja alueella oli todistetusti väärät liikennemerkit ja tuplanumeroin pysäköintipaikkoja. Kuluttaja-asiamiehen kirjallinen julkilausuma/oikeuskirjallisuus on, ettei edes maksumääräystä voida antaa, mikäli alueen liikennemerkit ja pysäköintijärjestelyt eivät ole selvät. Edelleen KKV:n mukaan maksumääräystä ei voida periä, mikäli velalliseksi osoitettu kiistää osallisuutensa.

Äänestä
  • Aivan se ja sama, kuinka kirjoittelet tänne tarinoitasi, ei tilanne silti tule muuttumaan. Paten laskut joudut maksamaan ja se on ihan oikein. Paten toimia tutkitaan ja tutkinnan tasolle jää. Syytekään ei ole sama kuin tuomio. Jos nyt jo oikeudessa on käyty läpi samoja seikkoja mm.reklamaatiot, ja silti päädytty paten puolelle, kertoo se jo tarpeeksi. Liian ison palan otit

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aivan se ja sama, kuinka kirjoittelet tänne tarinoitasi, ei tilanne silti tule muuttumaan. Paten laskut joudut maksamaan ja se on ihan oikein. Paten toimia tutkitaan ja tutkinnan tasolle jää. Syytekään ei ole sama kuin tuomio. Jos nyt jo oikeudessa on käyty läpi samoja seikkoja mm.reklamaatiot, ja silti päädytty paten puolelle, kertoo se jo tarpeeksi. Liian ison palan otit

    Miten tämä yo. kirjoittaja voi tietää mitä reklamaatioista käyty läpi oikeudessa? Ja samaan vetoon ilmaisee, että osaavat jo odottaa syytettä. Tarkoitatko että anyhelpin kirjoittaja otti liian ison palan? Hänhän siirsi koko asian poliisin hoidettavaksi..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten tämä yo. kirjoittaja voi tietää mitä reklamaatioista käyty läpi oikeudessa? Ja samaan vetoon ilmaisee, että osaavat jo odottaa syytettä. Tarkoitatko että anyhelpin kirjoittaja otti liian ison palan? Hänhän siirsi koko asian poliisin hoidettavaksi..

    Anyhelppi on opiskellut avoimessa oikeustiedettä, mutta ilmeisesti ei ole rikoslakia lukenut kovin tarkasti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Anyhelppi on opiskellut avoimessa oikeustiedettä, mutta ilmeisesti ei ole rikoslakia lukenut kovin tarkasti.

    Täh? 😅 Onko tää joku kahden depatti vai keskustelupalsta?
    Miten pate voi käydä näin hiilillä, kysyn miksi, mitä pelkäävät? Avoimen opiskelijaa vai 😄

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Täh? 😅 Onko tää joku kahden depatti vai keskustelupalsta?
    Miten pate voi käydä näin hiilillä, kysyn miksi, mitä pelkäävät? Avoimen opiskelijaa vai 😄

    Tuskin Paten etu on pitää yllä keskustelua, jossa se saa vaan negatiivistä julkisuutta osakseen. Tyhmempikin tajuaa, että Anyhelppiä trollataan, kun sille uppoaa kaikki.

    Anyhelpin etu taas on pitää yllä keskustelua ja saattaa Pate huonoon valoon. Se onkin ainut keino, koska tappio tuli oikeudessa eikä esitutkinta johda mihinkään. Seuraavaksi anyhelppi varmaan koittaa saada lakiuudistusta aikaiseksi, mutta ei sekään tule menemään läpi. Ehkä Anyhelpin pitäisi perustaa oma parkkifirma ja viedä Paten asiakkaat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuskin Paten etu on pitää yllä keskustelua, jossa se saa vaan negatiivistä julkisuutta osakseen. Tyhmempikin tajuaa, että Anyhelppiä trollataan, kun sille uppoaa kaikki.

    Anyhelpin etu taas on pitää yllä keskustelua ja saattaa Pate huonoon valoon. Se onkin ainut keino, koska tappio tuli oikeudessa eikä esitutkinta johda mihinkään. Seuraavaksi anyhelppi varmaan koittaa saada lakiuudistusta aikaiseksi, mutta ei sekään tule menemään läpi. Ehkä Anyhelpin pitäisi perustaa oma parkkifirma ja viedä Paten asiakkaat.

    "Anypark-yksityisalue.+Tälle+alueelle+pysäköimällä+suostut+maksamaan+1%+minun+ja+emäntäni+parkkisakkovelasta.+Pysäköimällä+hyväksyt+ehdot".Hra+yksityisetsivä,+tässä+on+ratkaisu+kaikkiin+ongelmiisi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "Anypark-yksityisalue.+Tälle+alueelle+pysäköimällä+suostut+maksamaan+1%+minun+ja+emäntäni+parkkisakkovelasta.+Pysäköimällä+hyväksyt+ehdot".Hra+yksityisetsivä,+tässä+on+ratkaisu+kaikkiin+ongelmiisi

    Kas kas - Malmi heräilee, pikku pikku krapulaan ja iso uho pienestä Pojasta taas valloillaan. Emäntä otti kiukkua ja isipappa niin huolettomana viis veisaten mitä tuleman edellisten päälle. Vaan ei voi Poika rauhoittua, kun koko hartaudella kyhään kasattu sakkoimperiumi käy armotta kelloa vastaan. Miten hiljentää paha paha vastustaja, joka käyttää kaikki kaikki keinot, vaikka itsellä ei penniäkään kiinni? Kas siinä pulma jota Malmin alakoulun oppimäärällä ei ratkota. Säälillä, myötätunnolla vai kylmästi päätyyn saakka? Noh, nallekarkit jälkimmäiseen ja vaihdetta pienempään. Odotellaan yhdessä, Poikani.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kas kas - Malmi heräilee, pikku pikku krapulaan ja iso uho pienestä Pojasta taas valloillaan. Emäntä otti kiukkua ja isipappa niin huolettomana viis veisaten mitä tuleman edellisten päälle. Vaan ei voi Poika rauhoittua, kun koko hartaudella kyhään kasattu sakkoimperiumi käy armotta kelloa vastaan. Miten hiljentää paha paha vastustaja, joka käyttää kaikki kaikki keinot, vaikka itsellä ei penniäkään kiinni? Kas siinä pulma jota Malmin alakoulun oppimäärällä ei ratkota. Säälillä, myötätunnolla vai kylmästi päätyyn saakka? Noh, nallekarkit jälkimmäiseen ja vaihdetta pienempään. Odotellaan yhdessä, Poikani.

    Jukulauta nyt Anyhelppi! Ei kaikki ole Paten kätyreitä. Eikö waan mene perille. Perustasit oman 'asiakas ystävällisen' parkkifirman. Haluisin nähä miten se menee.

    #Järjestelmänvalvoja #wifi-verkko

    Äänestä

Oikeudella on päässyt järjestyslaki perustuslakineen unohtumaan. Järjestyslaissa järjestystä valvoo vain viranomainen eli poliisi. Suomi ei enää oikeusvaltio.

Äänestä

mitenkä iso rikos ja kuka tutkii ja missä aikataulussa ja kenen pyynnöstä, kun n
kuuma nokkapelti hoyryää parkissa ja kilvet jätetty takaluukkuun säilöön, tuntuu olevan niin vaarallista ja eriarvoista ajella kilvillä.

Äänestä

edes julkinen pysäköinnin valvoja ei saa koskea eikä siirrättää autoa julkiselta kadulta jos ajoneuvo ei aiheuta välitöntä vaaraa eikä ole vaarallisesti pysäköity, vain ja ainoastaan hylätyn saa siirtää , joka todetaan pölystä ja ruskeista jarrulevyistä, yksityisalueella olevaan ajoneuvoon ei julkinen eikä poliisi puutu eikä edes alueen omistaja saa ajoneuvoa siirtää, kilvet takaluukkuun ja pysäköinti tietenkin ehdot kyltin mukaisesti.

Äänestä

Oi niitä kultaisia aikoja kun hra yksityisetsivä aka anyhelppi runoili palstalle 😆 Mitä miehelle kuuluu nykyisin?😃 Onko saanu jonkun hermoromahduksen?😮

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/5d2faa92-22a9-46de-ad86-4115d936145a

Parkkipate voitti korkeimmassa oikeudessa, helsinkiläisnaiselle lankeaa hirvittävä pysäköintilasku – ilmeisesti erehtyi ruudusta kotitalonsa edessä, sakkolappuja kertyi 184

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu