Kateellista porukkaa nämä

omasta mielestään työssä olijat!
Täällä lorottaa päivät pitkät kateudesta vihreinä omaa paremmuuttaan, vaikka tosiasiassa ovat vieläkin huonommassa jamassa kuin oikeat työttömät ja käyhät. Kun mieli sairastuu, niin sitä ei pidättele mikään.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jos ei vaan välitä noista hitlereistä. Kyl työttömänkin täytyy pitää oikeuksistaan eikä olla mikään nynny !!!!!!!!

Äänestä

Kuka täällä on muka kateellinen??? Minäkin olin työttömänä ja rakensin silloin omakotitalon, kun aikaa oli. Matkustelin myös aika paljon, kun aikaa oli sen talonrakennuksen välissä. Viihdyn kyllä töissä, joten työttömänäkin sain ajan kulumaan hyvin rakentamalla ja matkustelemalla.

Äänestä

Minäkin rakennan toimeentulotuella joo vaikka pilvilinnoja.

Äänestä

Minä rakensin lentokoneen työttömänä ja nyt lentelen paikasta toiseen etsimässä töitä. Ei vaan ole.

Äänestä
  • Rakensin minä lentokonettakin silloin työttömänä ollessani, ei se nyt niin kummoista hommaa ole. Romukaupasta alumiiniputkea, rautakaupasta kottikärrynpyörät, siiven materiaalit tilasin Ranskasta, moottoriksi tuli vanhan moottorikelkan Rotax kunnostettuna, potkurin kaveri teki kopiosorvilla. Tuttu kaveri katsasti sen lentokoneen viralliseksi ilma-alusrekisteriin.
    Joten kyllä työtön ihan oikeasti voi tehdä kaikenlaista aikansa kuluksi, eikä vain olla ja valittaa kurjuutta!

    työttömänäollut

    Äänestä

Minäkin eilen kävin kuussa toimeentulotuella ja sillähän ei muuten töitä edes etsitä. Ei si siihen tarkoitukseen edes OLE !!!!!! Ravinto ja vaatenoihin se on joka toista väittää on HULLU !!!!! Sehän lukee siinä niin muutenkin !!!!!

Äänestä
  • Kuussa++eletään+itselleen!+Hih...+siellä+työttömyys+on+100+%.+Sinne+kaikki!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuussa++eletään+itselleen!+Hih...+siellä+työttömyys+on+100+%.+Sinne+kaikki!

    Pääseekö sinne 500 eur, ihihihihihihihi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pääseekö sinne 500 eur, ihihihihihihihi

    Kimppakyydillä vielä halvemmalla. Ruokaa haetaan maasta leipäjonosta ja taas mennään kuuhun.

    Äänestä

Ihihihihhiihihi, entä jos ei ole kimppakyytiäkään, hiihihihhhihihihhihihihi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

omasta mielestään työssä olijat!
Täällä lorottaa päivät pitkät kateudesta vihreinä omaa paremmuuttaan, vaikka tosiasiassa ovat vieläkin huonommassa jamassa kuin oikeat työttömät ja käyhät. Kun mieli sairastuu, niin sitä ei pidättele mikään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu