Häpeän asua Suomessa

Suomea on rakennettu vuosia samalla tyylillä kuin Hitleri rakensi aikoinaan Saksaa tuhoten ihmisten oikeudet ja lainsuojan ym. ym. .
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Nyt ei ymmärrä??

Suomalaisten oikeudethan on viety ihan viimevuosina maahantulijoiden kustannuksella.

Äänestä

Mietin samaa, miten kehtaan ikinä kertoa että olen tänä aikana
enkä voinut estää kehitystä?

Suuria ikäluokkia moititaan itsekkyydestä eikä turhaan mutta
tässä ajassa on tehty massiivia virheitä ja
ihmiset ovat masentuneita ja traumatisoituneita siitä miten yhteiskunta murenee ympärillä ja
unionisit jatkaa riekkumista " ei mitään hätää" kun itsellä on vielä kaikki hyvin.

Suurinosa ei edes tajua mitä EU tekee Suomelle. Ollaan kai liian lähellä
ja vaikka tajuaisia, sitä perustellaan ihan samoin kuin natsi kauden jälkeen "miksi tottelit" - kysymyksiin

siksi edellinenkin taivastelee "en tajua ollenkaan..."

Äänestä
  • Mahdatkohan edes tietää mitä ne suuret ikäluokat ovat?

    Äänestä

Minäkin häpeän, että sinä asut suomessa.

Äänestä
  • Oletko natsi ?

    Äänestä

Jos Suomi olisi oikeusvaltio niin vankilat olisi täynnä virkamiehiä .

Äänestä
  • Sekä politiikkoja ! Vaaraksi kansalle ovat .

    Äänestä

  • Antti+Rinteestä+ja+hänen+enkeleistään+hallituksessa++voimme+olla+ylpeitä.Antti+lomaili+Espanjassa+keräten+voimia+vaalitaisteluun.+Palasi+Suomeen+rentona.+Tuli,+näki+ja+voitti+vaalit+huumaavalla+17,7+%:n+kannatuksella.Astui+ylös+hallitukseen+pääministeriksi+ja+istuu+Suomen+pääministerinä+Sosialistisen+Internationaalin+vasemmalla+puolen+ja+on+sieltä+tuleva+tuomitsemaan+suomalaiset+ikuiseen+sosialismin+kadotukseen.

    Äänestä

Venäjälle mahtuu jos oma isänmaa tuntuu noin vastenmieliseltä. Ostakaa menolippu. Kenelläkään ei tule ikävä.

Äänestä
  • eli turvat kiinni ja syökää pakkopullaa?
    Mikä sä olet?

    Eikö tätä menoa saisi arvostella?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    eli turvat kiinni ja syökää pakkopullaa?
    Mikä sä olet?

    Eikö tätä menoa saisi arvostella?

    Arvostelu ja "täällä on kaikki huonosti matut vie naiset ja työt vihervassarit tappaa öyhöyhöyh" ovat ihan eri asioita. Jälkimmäinen on vain idiotismia.

    Äänestä

Eikö suomalaisella ole enää oikeutta asua kotimaassaan? Eikö suomalaisella ole enää oikeutta puolustaa maataan? Eikö suomalaisella ole enää oikeutta arvostella täysin absurdia politiikkaa? Eikö suomalaisella ole enää oikeutta turvalliseen elämään? Eikö suomalaislapsilla ole oikeutta enää oppia koulussa mitään?
Pitääkö vain hiljaa suomalaisten tyytyä rippeisiin mitä maahantunkeutujilta jää jaettavaksi. Mikä ihmeen aatelisto valtaa suomea?

Äänestä
  • On. On. On. On. On. Ei, koska moinen on mielikuvitusta. Ei mikään.

    Lisää typeriä kysymyksiä?

    Äänestä

Jos ei vaan välitä?

Äänestä

Muutapa aloitaja Irakiin! Meidän pitää antaa vaihdossa takaisin yhtä hyödyllisiä ihmisiä.

Äänestä
  • Irakin ja natsi-suomen tai pohjois-korean erot ovat hyvin pieniä natsi-suomen ongelmat ovat vain piilossa .

    Äänestä

Olen aloittajan kanssa samaa mieltä kantasuomalaisten oikeudet on tuhottu.

Äänestä

Viranomaiset on ostanut turvakseen panssariautoja ym. samoin kuin Hitleri turvasi omaa toimintaansa .

Äänestä

Vuosia jatkuneiden törkeiden ja selvien virkarikoksien uhrina minäkin häpeän asua natsi-suomessa .

Äänestä

Kyllä tää Kansallissosialismi on aika tehotonta. Suomessa on vielä palttiarallaa 1000 juutalaista. Kaasuauton hiilijalanjälki on pienempi kuin Kuplavolkkarin...

1Äänestä

Monessa maassa suomalaisia viranomaisia pidettäis terroristeinä .

Äänestä

Eikös jonkun suurvallan presidenttikin sanonut, että jos et löydä kotimaastasi kuin moitittavaa, niin muuta pois!

Äänestä

suomi on edelleen hyvä maa asua.joskus aikonaan ns."virkamiehet"ol kynttyröitä,ku apukoulun ylioppilaina viran saivat...kin.nykysin on "palvelualttius"jopa verotoimistossa.hymypatsaat on jaossa.mut ???!!!.pidä viholles lähelläs ym.poliisitkin otetaan "ilmeisesti"ulkonäön perusteella kaikilla on Kaljupää ja leevveet hartiat;mut järestä eikait väliä.siitä huolimatta on tääl maalla hyvä asua,vaik aamu TV:n joku paskanjauhaja porukka kuhtu asumaan kaapunkii,KIITOS MUT EN MUUTA jos tommosia saa....n sössö porukka kuhtuu.eiku iloloo valloo kaikille tasapuolisesti.

Äänestä

Jep, jep, hävettää :DDDD
Kun ollaan ilmaisia tukija keksitty yli 150 erilaista, ilmaisia koulutuksia, Ilmainen terveydenhoito niin hyväksi, että lapsikuolleisuus vähentynyt minimiin ja vanhus kuolleiden ikä tuplaantunut......
vai
Aina vaan verrataan Suomea muihin valtioihin.
Ei siinä mitään, mutta kun edelleen poliitikot ja julkinen media antaa kansalaisten kuvitella;
että Suomi on rikas meillä on varaa tehdä "hyväntahdoneleitä" muille valtioille ja Suomessa osataan tehdä kaikki paremmin kuin muissa maissa ja muutkin EUvaltiot on oman valtion/kansan edelle laittanut EUn ja muiden valtioiden ( kuin muka EUn asiaa ajavien) päämiehet on "kaalipäitä" ja me ollaan "esimerkin näyttäjiä"... ikävä kyllä ei olla!!!

Me emme ole millään mittareilla samalla tasolla, emme USAn, Brittien, Kiinan, Venäjän... meitä ei voi verrata edes pohjoismaihin; Norjaan, maailman korkein elintaso
öljyn ja kaasun ansiosta ja eivät kuulu EUhun tai Ruotsiin, joka on riippumattomana välttänyt sodan ja EUhun liittyneenä pitänyt oman valuuttansa.
Yritetään muista maista ottaa oppia ja rakentaa seiniä, vaikka perustukset ovat eri eli hyllyvä suo. "Uskotaan" sen jossain vaiheessa kovettuvan, ennenkuin seinät sortuu.

Häpeät asua Suomessa, niinpä julkisuus/uutiset täynnä muiden valtioiden päämiesten vikoja, EU"myönteiset" päämiehet ja oma "keisarin uusissa vaatteissa".

kerrohan missä maassa asuisit ylpeänä? ;DDD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomea on rakennettu vuosia samalla tyylillä kuin Hitleri rakensi aikoinaan Saksaa tuhoten ihmisten oikeudet ja lainsuojan ym. ym. .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu