Ei voisi kuvitellä kuinka vaikeeta on nuoruus ollut nouilla julkiksilla. on juppoja isiä ja yksin pitää 4 v tullä kotiin. Mä en usko yhtään. Mun ekä muisto on kun opetteli ajamaan pyörällä. ei varmaan ollut 4v. no, nyt on hekppo elämä, kun etsii ja toivottavasti löytää sen mijonäärin , joka huolehtii ja hoivaa tuonkin tavallista arkea kammoksun naisen kotiin. ootteko kuulu , et helsigin missiit olisi hitsarin kanssa seurustellu?
Mistatko mitä teit 4 v
Anonyymi
254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Muistikuvia lapsuudesta.. tutkin autonromuja, pistin kieleni kaiteeseen pakkasella, leikin kuraleikkejä, karattiin ns ensimmäisen tyttöystävän kanssa metsään..
Ehkä missi on ennen misseyttään ollut hitsarin kanssa yhdessä.
Mää pihistin isoveljen sukset 5 vuotiaana talvella kovalla pakkasella. Osasin tasasella maalla jo hiihtää talon ympär.
Laskin navetan takaa alamäkee alas ja kaatusin suo niitylle, missä pakkanen oli yli 20 raatii. Oli umpihanki. Sukset karkasivat alamäkee kauas.
Rupesin hirmusesti parkuun kun alakas jo hämärtää. Pelkäsin että susi tulee ja syö munt. Äiti tuli solalle huuteleen. Rääkysin sille että tul hakee. Vanhin veli tuli vesikelkalla munt hakee. Se haukku ja solvas munt läskimärriks. Pohrasi lumessa kotiin.
Mun naama paleltu pentuparan. Ne on kylmänarat vieläki. Luulen että tuosta pentukeikauksesta se johtus.