Persujen ylistämässä Puolassa hakataan suomalaisia jääkiekkoilijoita.
https://www.iltalehti.fi/jaakiekko/a/fd951247-c58a-4ab0-b38f-4867de878087
https://www.iltalehti.fi/jaakiekko/a/fd951247-c58a-4ab0-b38f-4867de878087
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ylistää ne Persut Unkariakin. Mutta suomalaisia ne ei ylistä.
Tosin onko syytäkään, kun ei me pärjätä urheilussa, ei osata laulaa Euroviisuissa?
Persut ei halua, että suomalaiset tekee lapsia, ehkä laatu on niin huonoa?
Onko siis Persut suvakkeja Unkarille ja Puolalle? Suvaitsevaisuuteen en usko Persujen pystyvän?
Kyllä tykätään suomalaisista, ja siksi ainoana puolueena puolustammekin suomalaisia. Anna esimerkki mikä vihervasemmistopuolue puolustaisi omaa kansaamme kaikessa. Ellet anna todistetta tästä, puheesi joutuu todella outoon valoon.
Ei vääriä tekoja, suvakkien edesauttamaa pahuutta, oman kansamme sortoa ja pilkkaa (suvakkien haittamaahanmuuttopolitiikka ja kaikki mikä siihen liittyy, on oman kansamme pilkkaamista), surkeaa urheilumenestystä, tai surkeaa euroviisumenestystä voi ylistää. Tämän pitäisi olla jo selvää aikuiselle ihmiselle.
Suvaitsevaisuus on hieman väärä termi kun puhutaan persujen ajatuksista noita maita (Unkari ja Puola) kohtaan. Parempi termi olisi ylistys. Ne maat todella huolehtivat omasta kansastaan. Täällä pieraistaan omalle kansalle.
Minä persujen äänestäjänä iloitsen huimasti jos joku urheilija tai joukkue voittaa olympiakultaa jossakin lajissa. Mutta kritiikkiä annan jos menestys on surkea. Näin toimii jokainen länsimainen toimituskin erimerkiksi muuten mädättyneessä Ruotsissa.
Siis Suomen urheilijoista on kyse. Te punikit olette kovia vääristelemään aasioita.
Korjaan, asioita.
Miksi monikko? Jääkiekkoilijoita? No, väkivalta lähes aina perseestä, mutta eivät tainneet ukot tietää ollenkaan uhrinsa kansalaisuudesta.
Haukkukaa Persuja, niin niiden kannatus nousee.
Hakataanhan ihmisiä Suomessakin.
Ja mitähän tekemistä Persuilla on puolalaisten huligaanien kanssa? Seuraavaksi varmaankin syytät Persuja vuosikymmeniä sitten Britanniaa vaivanneesta jalkapallohuliganismista.
Puolalaiset maahanmuuttokriittiset isänmaalliset hampuusit hyökkäsivät matun kimppuun.
Ei kai siinä mitään samanmielisyyttä persujen kanssa ole.
Omaa typeryyttä mafiamaa puolassa kulkea yhtään millään logolla varustettu huppari päällä. Neutraali vaatetus noissa mafia maissa on kaiken a ja o.
Minä taas luulen kysessä olleen joku sosiaalidemokraatti toteuttamassa hoitajamitoitusta.
Sikäläiset paskakokkareet vauhdissa siellä?
Paskakokkareillahan on se toisten alistaminen ja jopa murhaaminen verissään..
Voi olla myös swedupellehurreja, heillä on samat vinkeet kuin paskakokkareilla.
Ei vammoja ja kehtaa kitistä. Aikamoinen paskahousu.
Ja sitten kun Suomessa luullaan että lätkäjätkät ovat muka "kovia kundeja".
Paskakokkareide on turha provoilla. Kokoomuslainen huumehörhö Karalahti yritti tappaa pöllyissä muita pelaajia kaukalossa. Sai jatkaa ja jatkaa, koska oli Kokoomusmafian huumeringin miehiä kuten huumekeisari Aarniokin.
"Ylistää ne Persut Unkariakin. Mutta suomalaisia ne ei ylistä".
Johtuiskohan sitten siitä että täällä Suomessa hakataan vielä enemmän suomalaisia jääkiekkoilijoita kuin Puolassa - Koitas vaikka seurata hetken aikaa jäkisliigaa!