Ne Nepalin ravintolat jotka myyvät ohi kassan ja erikoisesti ne jotka käyttävät , käyttivät orjatyövoimaa ravintoloissaan. Orjuus ja pakottaminen on pahinta saastaa maailmassa ja sitä ei tarvita Suomeen.
Vastaukset 6
- Anonyymi
Mistä tunnet sä, sellaisen paikan, joka toimii laittomasti?
- Anonyymi
Ne jotka ovat jo poliisien raporteissa , lehdissä ja mediassa.
- Anonyymi
Parempi pysyä poissa kaikista.
- Anonyymi
No eipä, ne pali lainenruoka on njamia.
- Anonyymi
Kaikkea muutakin pimeää myyntiä, tavaran ja palveluiden, on syytä boikotoida. Oletko valmis tähän?
- Anonyymi
Orjuuttaminen on pahinta saastaa 1800-luvulta ja vielä näissä köyhimmissä maissa normaalia.
Ongelma on siinä ,että valvonta tulee 10 vuotta perässä ja esim rakennusalalla realiaikaista suomalaisissa firmoissa mutta ei ulkomaisissa yrityksissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 143965
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?103897Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha108865- 62782
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät60665Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!27632Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett44535- 155521
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49507- 42499