Rinteen hallitus lisäsi omia palkkojaan + 77 %

No repikää siitä köyhät kansalaiset .Että silleen.
38<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Eipä niiden touhuissa ole muutenkaan mitään järkeä. Sekavaa puhetta muttei mitään valmista.

Äänestä

Raskasta joulua vaa. Eu muilla muuta.

Äänestä

Vikku mitä kerkeleen touhua. Paskamaa ja paskat johtajat. Roiskoja kaikki !

Äänestä

SAK:n talutusnuorassa oleva pääministeri ei kykene tekemään työelämään mitään sellaisia rakenteellisia muutoksia, jotka lisäisivät työllisyyttä ja kilpailukykyä. Äänestäjiä on kustu jo muutenkin raskaasti silmään.

Äänestä
  • Kuntien talous on kuralla ja joutuvat sanomaan demareita irti supistaessaan palveluita, ei paha asia.

    Äänestä

Tuollakos Suomi saadaan nousuun?

Äänestä

Sinne ne hoitajien rahat meni että tällainen arvopohja?

Äänestä
  • YT-neuvottelut ja irtisanomiset vievät kunnista ne hoitajatkin.

    Äänestä

  • Kiurun ja Rinteen touhu pelkkää sumutusta, kunnissa käyty tuhansien hoitajien YT , mutta demarit hyssyttelevät niistä hiljaa ja hokevat hoitaja pulasta .

    Äänestä

sosilaalisessa medijassa on laskettu terveyden huollon hoitaja mitoitukseen kaavailut summan korotukset menivät summaltaan hyvä palkaisten avustajien armeijaan jolloin eduskunnan koko palkka menot nousevat 77 prosenttia vuodessa lisää, aiheesta oli juuri iltalehdessä,

Äänestä

Antin hommista ei tule lasta eikä paskaa. Hallitus ja eduskunta uusiksi ja heti.

Äänestä

sama meininki jatkuu mikä aina ennenkin, mitä eroa ?

no ilmastopanikoinnilla saa tehdä muita konnuuksia , kätevästi

Äänestä

Uskokaa jo hyvällä vain persuja äänestämällä voitte enää vaikuttaa kaikki muut puolueet ovat liian korruptoituneita?

Äänestä
  • No ei ole muita puolueita Suomessa jotka ovat huolissaan Suomalaisten pärjäämisestä.
    Muille puolueille on " Tärkeää rikollisten ihmisarvot " ja paskat uhrien ihmisarvosta.
    Että silleen.

    Äänestä

ilmeisesti määrä korvaa laadun, kai pulaa osaavista edustajista,

Äänestä

Niinpä+possut+johtavat+joukkoja+edestä+omilla+arvovalinnoillaan+!Tuo+77%+on+hyvä+lähtökohta+ensi+kevään+työmarkkinanevotteluihin!Paljonkohan+Reenin+Ollin+oma+liksa+nousee,+kun+komentaa+malttia+palkankorotuksiin?Mikä+tässä+mättää?+Luulevatko+nuo+pellet,+että+suomalaiset+ovat+täysiä+älykääpiöitä?

Äänestä
  • ei ne luule kun tietää !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ei ne luule kun tietää !

    No niille hallituksen jäsenille pitää antaa palautetta. Että silleen.

    Äänestä

Rinteen arvopohjahallitus otti palkankorotukset tietenkin vanhústenhoidon varoista.

Äänestä
  • No siinä näitte SDP:n arvopohjanoteerauksen . Että silleen.

    Äänestä

  • hei tää biisi kuuluu kiellettyihin niinkuin se toinenkin irwinin kappale :)

    hyi sinnuu, anarko-marko

    Äänestä

Teen osan töistä pimeenä. Jää jotain, todellakin sukanvarteen.
Suosittelen.
Ajan taksia ja teen myös kirvesmiehin töitä.

Äänestä
  • no hyvä.. mä kans ajan taksilla ja teetän joskus kirvestöitä, niin jää sukanvarteen muillekkin

    Äänestä

Demarit on aina viemässä lasten ja mummojen rahat.

Äänestä

miten valtionvarain ministeriö katsoo sormien läpi eduskunnan määrä rahojen holtitonta menoa vai sokeako taluttaa toista sokeaa avustajen pitkissä rapusissa ,

Äänestä

Sikamaista toimintaa.
Kaikki kuitenkin suhteellista, maahantunkeutujat maksavat 7-8 miljoonaa päivässä, yli 3miljardia vuodessa.
Suomi voisi maksaa miljardin verran velkaa pois eikä tarttis ottaa uutta velkaa loisien ja kultamunittajien takia
Uudet hävittäjätkin tulisi maksettua muutamassa vuodessa, puhumattakaan esim hoitajia saatais lisää 14kertaa enemmän joka vuosi, veistäkää pöljät siitä

Äänestä
  • No nyt osuit just asian ytimeen hyvä ! Tuohon kun lisäisi kehitys avun maksamisen lopettamisen, niin maa olisi taas hyvin vointivaltio. Että silleen.

    Äänestä

Siihenhän on perustettu joku lautakunta, joka päättää Arkadianmäen väen palkankorotuksista. Eivät itse tee näitä päätöksiä. Kätevää.

Äänestä

Rinteen hallitus lisäsi epätasa-arvoa nyt opiskelijoilla ei välttämättä ole vara opiskella koska bensa veroa nostettiin samalla tuhottiin mahdollisuudet lisätä työllisyyttä ja syntyvyyttä jos ei ole vara koska bensa kallistuu kohtuuttomasti. Rinteen politiikka on ihan älyvapaata.

Äänestä

Rinteen arvopohjahallitus laittoi vanhustenhoitorahat omiin palkkoihinsa.

Äänestä
  • vaalien toiveiden tynnyri paljastui kuplaksi,

    Äänestä

Punikkipoliitikot sikailemassa pahemmin kuin talousoikeistolaiset. Olen shokisssa!

Äänestä

Ennen vaaleja puhuttiin jopa 100 euron korotuksista – nyt indeksiin sidottava opintoraha nousee 2,5 eurolla :D

Äänestä
  • No lupasi tuo Antti meille pieneläkeläisillekkin 100 € korotuksen ja paskat mitään ei tule.
    Että silleen.

    Äänestä

liikenne asemalla kahvikuppi 1,70 euroa,

Äänestä

Sosialisti on samanlainen ahmatti kuin kapitalistikin, ehkä pahempikin, kuten kommunistimaissakin on nähty.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

No repikää siitä köyhät kansalaiset .Että silleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu