on todennettu monien fossiilien kautta ja sekin, että nykyään maalla elävät hyönteiset ovat polveutuneet niistä.
Hankajalkaisten jalat kehittyivät meren syvyydessä vähän kerrassaan ja jalka kerrallaan. Se on tieteellinen fakta.
Hankajalkaisten evoluutio
7
<50
Vastaukset 7
Onko tuo synnynnnäistä, vai ihanko sinun pitää heittäytyä typeräksi?
- Anonyymi
Suomi24:n umpitollo, juoppo kreationisti G4G ei saa riittävästi huomiota vieläkään niin pitää pöllyttää tällaisia olkiukkoja.
Fossiiliaineisto kumoaa evoluutio-opin täydellisesti. Jokainen fossiili on selvästi suunniteltu ja siksi sillä on myös suunnittelija eli Jumala. Jokainen fossiili on myös täydellinen. Yhtään keskeneräistä eli jossaain kehitysvaiheessa olevaa fossiilia ei ole koskaan löydetty. Kaikki fossiilit ovat siten lopullisessa muodossaan, jossa ne ovat olleet luomisesta lähtien. Mitään merkkiä kehityksestä lajista toiseen ei ole fossiiliaineistossa. Koko fossiiliaineisto tukee täydellisesti luomista ja on sopusoinnussa Raamatun luomiskertomuksen kanssa.
Ecoluutioteoria ei ole ainoastaan Raamatun, vaan myös biologian vastainen.Mikä on se "kehitysvaihe", joka olisi keskeneräinen? Kerro tarkemmin ja anna esimerkkejä.
- Anonyymi
Miksi jumala loi valaan esimuodolle takajalat, jotka olivat aivan liian heikot kannattelemaan se kehon painoa. Entä miksi jumala loi nykyisille valaille takajalkojen surkastuneen luuston?
Fossiiliaineisto kaataa täydellisesti puheet luomisesta. Se osoittaa eliöstön kehittyneen eri maailmankausina täysin erilaiseksi. - Anonyymi
> Ecoluutioteoria ei ole ainoastaan Raamatun, vaan myös biologian vastainen. >
Sanoo mies joka ei tiedä mitään sen enempää biologiasta kuin evoluutioteoriastakaan. Eikä sen puoleen paljoa Raamatustakaan.
Olet jatkuvasti ristiriidassa mm. Raamatun ja itsesi kanssa. - Anonyymi
Mark5 kumoaa oman väitteensä "ateistisesta tieteestä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011953
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,481146Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1701019- 81966
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56851- 69762
- 99752
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?73687- 23637
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.326631