Pirkan kirpputori Tampere / Kangasala

Anonyymi

Eilen illalla olin käymässä Pirkan kirpputorilla muutaman kuukauden tauon jälkeen. Meno oli edelleen kamala. Jobbari hyökkäsivät pöydän laittajien kimppuun. Varsinkin lasit avara näytti näitä osto myynti ihmisiä kiinnostavan. Yksikin pyöreähkö vaalea keski-ikäinen nainen suorastaan rynni korinsa kanssa muiden ohi. Muilla samoja kokemuksia?

3

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäiskö sun hankkia ihan elämä?

      Olet jo vuosia jankannut samaa levyä

    • Anonyymi

      Juuh. Aivan samaa mieltä. Toki radiokirppis aamutuimaan on sama kokemus. Eipä tartte mennä kumpaankaan taas muutamaan vuoteen. Onneksi on facebook kirppari ja tori. fi.

    • Anonyymi

      Ikävä kyllä samoja kokemuksia löytyy. Jobbarit ovat pilanneet monta hyvää kirppistä. Olen joillekkin sanonut, että odottakaa kunhan saan pöytäni laitettua, niin kostona on ollut rikottuja tuotteita ja pahoja katseita seuraavalla kertaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      131
      3119
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      2971
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      108
      1378
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      137
      1081
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1057
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1047
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      987
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      959
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      787
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      773
    Aihe