Pirkan kirpputori Tampere / Kangasala

Anonyymi

Eilen illalla olin käymässä Pirkan kirpputorilla muutaman kuukauden tauon jälkeen. Meno oli edelleen kamala. Jobbari hyökkäsivät pöydän laittajien kimppuun. Varsinkin lasit avara näytti näitä osto myynti ihmisiä kiinnostavan. Yksikin pyöreähkö vaalea keski-ikäinen nainen suorastaan rynni korinsa kanssa muiden ohi. Muilla samoja kokemuksia?

3

255

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäiskö sun hankkia ihan elämä?

      Olet jo vuosia jankannut samaa levyä

    • Anonyymi

      Juuh. Aivan samaa mieltä. Toki radiokirppis aamutuimaan on sama kokemus. Eipä tartte mennä kumpaankaan taas muutamaan vuoteen. Onneksi on facebook kirppari ja tori. fi.

    • Anonyymi

      Ikävä kyllä samoja kokemuksia löytyy. Jobbarit ovat pilanneet monta hyvää kirppistä. Olen joillekkin sanonut, että odottakaa kunhan saan pöytäni laitettua, niin kostona on ollut rikottuja tuotteita ja pahoja katseita seuraavalla kertaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      297
      1233
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      308
      1166
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      958
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      87
      924
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      879
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      742
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      13
      604
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      588
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      3
      577
    Aihe