Mitä ihmettä?Onko tämä totta vai viinien huumaa? https://www.youtube.com/watch?v=I6VsFs9YkHA
Vain Kaksi Sukupuolta - Jari Sinkkonen Dosentti
Anonyymi
11143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sukupuolia on yhteensä noin 7,5 miljardia.
Ihmeellisessä luonnossa on kai enemmänkin sukupuolia,
https://www.hs.fi/blogi/viikonelain/art-2000006278028.html?ref=rss
ainakin jonkun luonnontieteisiin perustuvan näkemyksen mukaan.
Montakohan sukupuolta on suomalaisella mällillä?
Voi hyvänen aika sentään. Että oikein Jari Sinkkonen tarvitaan kertomaan tämä asia. Minä kun luulin, että niitä on ainakin 6000.
Nyky ihmislajilta puuttuu järki ja päättelykyky totaalisesti. Nykyihminen on menettänyt käsitteiden ja sanojen merkityksen. Jopa nykyinen toimittajakunta ei enää hallitse käsitteitä eivätkä sanoja ja niiden merkitystä. Jokaisen sana perään liitetään "siin" pääte. Tultaisiin mentäisiin oltaisiin jne... Mitä hemmetin kieltä tuo on olevinaan? Eifeltornin kanssa avioituminen on vain erään "sukupuolen" ratkaisu joka koetaan täysin normaalina jne...
En panisi pelimerkkejä pöytään tämän nyky ihmislajin puolesta.
Minua jurppii tämä "saaga" hölinä. Saaga tarkoittaa vain ja ainoastaan pohjois Norjalaisia ja Islantilaisia Viikinki tarustoja jotka ovat saatettu kirjalliseen muotoon. Ne ovat saagoja. Nykyään mikä tahansa kertomus on saaga.
Niissä esim, Islantilaistenkin ja muidenkin maiden Saagoissa kerrotaan Kainuun kuninkaista. Kainuu on ollut aiemmin ainakin koko Oulun läänin kokoinen alue.
Kyllä se on ollut selvää nykyaikoihin asti.
Sanassa "sukupuoli" se puoli (1/2) tarkoittaa että toinen kahdesta.
KOKO SOTKU on seurausta VAPAASTA KASVATUKSESTA ! Senhän tajuaa joka ikinen täyspäinen ihminen, että joka ikinen asia leviää kuin "jokisen eväät", jos järkevät ja fiksut rajat ja viisas ohjaus puuttuu.
Tietäähän sen itsestään, ettei nuorena olisi oppinut yhtään mitään muuta, kuin pelkkää holtittomuutta, jos vanhemmat ei olisi laittanu tiukkoja rajoja pentulaumalle .
Olen kiitollinen heille, kun antoivat tarpeentullen selkään, ja järki rupesi kasvamaan.
Sen tunsi ja huomasi, miten selkäsaunan keskelläkin heidän rakkautensa ja huolenpitonsa tuntui.
Ne, jotka humputtivat ns, vapaata kasvatusta, tekivät saatanan palveluksen tuleville sukupolville !!!
Enkä puolustele siinäkään asiassa juoppohullujen vanhempien sairasta ja järjetöntä väkivaltaa !!
Minkä sukupuolisia jälkeläisiä tulee jos kaksi homoa pariutuu ja toinen tulee raskaaksi. Tai jos matu pariutuu vuohen kanssa, tuleeko siitä mauvu.
On niitä enemmän.On tyttöjä ja poikia, naisia ja miehiä, mummoja ja pappoja sekä vosuja ja pukkeja.