Se sitten sananvapaudesta?

Tämä palsta on täynnä mitä moninaisimpia tekstejä. Näemmä jollekin ihmiselle on liikaa se, että täällä ostetaan esiin Trumpin hölmöyksiä. Muistakaamme, että kyseessä on muistaakseni joidenkin Oikeiden Uskovien mielestä peräti Jumala Valittu ja Työkalu.

On siis outoa, että avaus piti poistattaa. Voisiko poistattaja kertoa perustelunsa?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mitään "hölmöyksiä"hän se ei viellä ole tehnnyt joten ei niitä voi esiin ottaakaan.

Äänestä

Algoritmit eivät ilmeisesti kestäneet viimeisen kommenttini faktoja.:) Eivät näitä ihmiset enää moderoi.

Äänestä
  • Ymmärrän kyllä ihmisiä tässä asiassa....

    Äänestä

Asiallisen arvostelun sensuuri ainoastaan vahvistaa antipatioita. Ja kun antipatiat vääryyttä kohtaan ovat kerran syntyneet, uudesta sensuurista antipatiat vahvistuvat vain entisestään.

Pistääkin miettimään, millä motiivilla täällä sensuroidaan mielipiteitä... Kullakin moderoijalla on henkilökohtainen vastuunsa myös omien valintojensa seurauksista.

Mutta: media itse on jo valinnut moderoijansa. Eli: kaiken taustalla on median agenda, mitä se todellisuudessa on halunnut vahvistaa. En ollenkaan aliarvioi median modejen koulutusta ja missä se on hankittu.

Äänestä
Aloittaja

Eiköhän tässä ole kyse ihan ihmisen toiminnasta. Täällä on jokunen Oikea Uskova, jotka ihan varmasti ilmoittelevat epämieluisia avauksia asiattomiksi niin kauan ja niin monta kertaa, että ne poistuvat.

Onhan se toki HIRVEÄ asia, kun tänne esille muutakin tulee usko.vaisen avausten lisäksi!

Äänestä
  • Minä kyllä uskon Trumpiin vaikka en mihinkään muuhun uskoisikaan.

    Sinä olet tullut tutuksi kirjoituksinesi, joten yhdyn vastalauseesi poistatuksesta. Pitäähän täällä olla jotain väiteltävääkin.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Anonyymi kirjoitti:

    Minä kyllä uskon Trumpiin vaikka en mihinkään muuhun uskoisikaan.

    Sinä olet tullut tutuksi kirjoituksinesi, joten yhdyn vastalauseesi poistatuksesta. Pitäähän täällä olla jotain väiteltävääkin.

    Kerrot varmaankinsiis, mihin Trumpin puuhiin "uskot"?

    Äänestä

  • Tosiasiana säilyy, että myös eilinen ketju, joka oli tarkoitettu juutalaisten kristittyjen vastaiseksi agendaksi, hyökkäykseksi, perinteisin ruikutuksin, antoi monin faktalinkein heille myös kristittyjen vastauksia syistä, miksi monet kristityt eivät heistä välttämättä pidä.

    Kun heidän oma antikristillinen aktivisminsa osoitettiin, ketju poistettiin.

    Keidenköhän käskystä? 🤔

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


InhottavaRealisti kirjoitti:

Tämä palsta on täynnä mitä moninaisimpia tekstejä. Näemmä jollekin ihmiselle on liikaa se, että täällä ostetaan esiin Trumpin hölmöyksiä. Muistakaamme, että kyseessä on muistaakseni joidenkin Oikeiden Uskovien mielestä peräti Jumala Valittu ja Työkalu.

On siis outoa, että avaus piti poistattaa. Voisiko poistattaja kertoa perustelunsa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu