voitaneen paljastaa tämä jenkkitragedia vuodelta 1963. Kun hakee sanoilla "sukellusvene thresher" niin löytää suomenkielistä tarinaa. Pelkällä Tresher löytyy enkkua.
Että osataan sitä upottaa sukellusveneitä muuallakin tai upottaa panssarilaivoja omaan miinaan. Voitaisiin kai keskustella välillä näistäkin, ettei pääse syntymään ajatuksellisia vääristymiä.
Niille jotka iloitsevat Kurskin uppoamisesta
10
62
Vastaukset 10
- Anonyymi
Hukkui yli 120 merimiestä eikä hylkyä lie koskaan löydetty.
- Anonyymi
Tuskinpa kukaan ’iloitsee’ suuronnettomuuksista edes silloin, kun se tapahtuu vastapuolen leirissä.
- Anonyymi
Kurskista puhutaan enemmän kuin Ilmarisesta. Halutaanko unohtaa omat merimiehet jotka kuolivat omaan miinaan väärin suunnitellun paravaanin takia. Kuka kantoi vastuun ?
- Anonyymi
Tarkoittaako tsuhniminen suuremman luokan munauksen tekemsitä, kuten EU:iin liittymistä
- Anonyymi
Hui kauhistus! Kurskista puhutaan enemmän kuin Titanicista. Halutaanko tahallaan unohtaa tapahtuma, joka sattui hetki sitten vuonna 1912?
- Anonyymi
-----Halutaanko unohtaa omat merimiehet jotka kuolivat omaan miinaan väärin suunnitellun paravaanin takia. Kuka kantoi vastuun ?-----
Tuomittiinko mannerheim siitä tai kukaan muukaan.
- Anonyymi
Alus on löydetty jo. Se murskaantui paineesta kun se vajosi liian syvälle.
- Anonyymi
USA:n sotalaiva Monitorin uppoamista vuonna 1862 on syytä meidän kommareiden myös iloita.
- Anonyymi
Toveri Mutkun oppitunti.
Nyt kun laiva-asiat tulivat puheeksi, niin avaaja venäläisenä varmaan osaa valistaa meitä lentotukialus "Admiral Kuznetsovin" ja sen "uivan" telakan tilanteesta. Joko telakka on saatu nostetuksi meren pohjasta niin, että se voisi ryhtyä korjaamaan maanne ainoaa lentotukialusta toimintakuntoiseksi? Milloin arviolta "Admiral Kuznetsov" taas ilmestyy kyntämään maailman meriä, vai ilmestyykö ollenkaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161376
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70666
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.101507Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490- 34477
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410