voitaneen paljastaa tämä jenkkitragedia vuodelta 1963. Kun hakee sanoilla "sukellusvene thresher" niin löytää suomenkielistä tarinaa. Pelkällä Tresher löytyy enkkua.
Että osataan sitä upottaa sukellusveneitä muuallakin tai upottaa panssarilaivoja omaan miinaan. Voitaisiin kai keskustella välillä näistäkin, ettei pääse syntymään ajatuksellisia vääristymiä.
Niille jotka iloitsevat Kurskin uppoamisesta
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hukkui yli 120 merimiestä eikä hylkyä lie koskaan löydetty.
- Anonyymi
Tuskinpa kukaan ’iloitsee’ suuronnettomuuksista edes silloin, kun se tapahtuu vastapuolen leirissä.
- Anonyymi
Kurskista puhutaan enemmän kuin Ilmarisesta. Halutaanko unohtaa omat merimiehet jotka kuolivat omaan miinaan väärin suunnitellun paravaanin takia. Kuka kantoi vastuun ?
- Anonyymi
Tarkoittaako tsuhniminen suuremman luokan munauksen tekemsitä, kuten EU:iin liittymistä
- Anonyymi
Hui kauhistus! Kurskista puhutaan enemmän kuin Titanicista. Halutaanko tahallaan unohtaa tapahtuma, joka sattui hetki sitten vuonna 1912?
- Anonyymi
-----Halutaanko unohtaa omat merimiehet jotka kuolivat omaan miinaan väärin suunnitellun paravaanin takia. Kuka kantoi vastuun ?-----
Tuomittiinko mannerheim siitä tai kukaan muukaan.
- Anonyymi
Alus on löydetty jo. Se murskaantui paineesta kun se vajosi liian syvälle.
- Anonyymi
USA:n sotalaiva Monitorin uppoamista vuonna 1862 on syytä meidän kommareiden myös iloita.
- Anonyymi
Toveri Mutkun oppitunti.
Nyt kun laiva-asiat tulivat puheeksi, niin avaaja venäläisenä varmaan osaa valistaa meitä lentotukialus "Admiral Kuznetsovin" ja sen "uivan" telakan tilanteesta. Joko telakka on saatu nostetuksi meren pohjasta niin, että se voisi ryhtyä korjaamaan maanne ainoaa lentotukialusta toimintakuntoiseksi? Milloin arviolta "Admiral Kuznetsov" taas ilmestyy kyntämään maailman meriä, vai ilmestyykö ollenkaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke311966- 1071550
- 771431
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671076- 61932
- 48920
- 160880
- 64873
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t27860Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62807