Kun katsomme kymmenen vuotta taaksepäin elämää eri uskonnoissa, on aivan selvää keiden keskuudessa on ollut eniten levottomuuksia, sotia. Se on islamistien keskuudessa. Moninkertainen määrä esim. roomalaiskatolisiin. Asiasta on helppo tehdä johtopäätöksiä.
Eri uskonnot
2
279
Vastaukset
- Anonyymi
__Tutkittavaksi__
Muutama mielenkiintoinen linkki somaleista jotka on kääntyneet islaminuskosta kristityiksi
youtu. be/Z3QaLugRjMg
youtu. be/YkKyygJ27E4
youtu. be/xcpzh-6SQHA
Youtube christian somalis - Anonyymi
Islamissa on uhreina islamistit itse. Eli kyse on valtapelistä ja nuo jotka miekkaansa heiluttaa, ovat hekin tavallaan niitä lihallisia, valtapelinappuloita, jota käytetään hyväksi. Eli kultturellinen politiikkaa.
Ja juuri nämä Isis- terroriporukka, jotka terrorisoivat siellä rauhallisesti elämää katsovia - ja saavat heidät pakoon, niin lähetetään sotilaat naamioituneena pakolaisiksi sinne perään. Ja kun sitten täällä nämä terroristisolutaistelijat hyökkäävät meidän kimppuun, niin tarkoitus on se, että me vihaisimme näitä "oikeita" pakolaisia.
Ja ajaisimme heidät takaisin.
Eli tämäkin puoli on hyvä nähdä ja ymmärtää.
On nähtävä pakokainenkin ihmisenä. Juutalaiset ovat olleet pakolaisia ja mitä kristityt ovat tehneet? Vainonneet, Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin jälkeläisiä.
Jopa juhlapäivämme on tuon vainomme baabelin juurilta, todistukseksi happamuudestamme. Tarjoilemme sellaisia hedelmiä, jotka ikäänkuin ovat hyväntiedonpuulta ja vanhurskaatkin ovat langenneet paulaan.
Uskovat eivät enää tiedä, että teemme syntiä Jumalaa vastaan.
Perinnäisoppimme tekee tyhjäksi sanan ja siitä me pidämme kiinni, aivan omaan terrorismiin asti. Eli tässä me terrorisoimme toisiamme.
Sodimme Sanan opetuslapseutta vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän502682Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h872309Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on61679En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa521183Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.2751033On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi611023- 70890
- 15884
Ikävä edelleen sinua
Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja19789Sekaisin ihastuksesta
Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m54761