Sen nyt tietää että kurdien teurastus ei Usaa kiinnosta,mutta se että eu on hiljaa
Suomi mukaan lukien,vain muodollisia vastalauseita.Turkki pääsee taas pälkähästä
ja kohta sitä ollaan tyrkyttämässä eu jäseneksi.Usalla ei ole kuulemma velvollisuutta
auttaa kurdeja kun nekään ei auttanut Normandian maihnnousussa.
Suomi mukaan lukien,vain muodollisia vastalauseita.Turkki pääsee taas pälkähästä
ja kohta sitä ollaan tyrkyttämässä eu jäseneksi.Usalla ei ole kuulemma velvollisuutta
auttaa kurdeja kun nekään ei auttanut Normandian maihnnousussa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Turkkia ei saa ottaa EU:jäseneksi, tai sitten Suomi saa lähteä kiireellä pois EU:sta. Siinä aukeaa sellaiset portit lähi-itäläisten tulla Turkin kautta Eurooppaan, että kauheutta on luvassa vielä suuremmassa määrin.
USA on toiminut joukkojensa kanssa lapsenvahtina Syyriassa. Nyt kun lähti joukot, niin saman tien alkoivat kahakat. Ei siellä voi yksikään maa jatkuvasti joukkojaan seisottaa, eikä sellaista pidä vaatia. Lasten pitää oppia selvittämään riitansa. Jos sinne viedään kasvatusta asein ja sitten lastenvahteja valvomaan, eivät nämä maat koskaan opi selvittämään välejään ja kasvamaan sivistyneiksi. Neuvottelutaidot ja rauhantahto kun on hukassa, otetaan fyysinen voima käyttöön.
Sanktioita Turkille ja EU:n Turkin vastainen raja tiukkaan valvontaan.
Suomikin veinyt aseita tu t kkiin.
Saksa on suurin tu r kin aseistaja.
Nyt saksa ihmettelle miten nyt näin käbi kun vei aseita mam u ile ja nämä ampuvat takaisin.
Ajatelkaa että turkki uhkailee?! Uhkailee EU:ta ja muita ja hyökkäilee naapurimaihinsa. Mitä ne luulee? Tai endorkani. Kirjoitan nimet muuten tarkoituksella pienellä, koska minusta eivät ole nimeä kantavien arvossa. EU:ssa tosiaan on pelkkiä hönöpettereitä ja luusereita. Sitten yrittävät vaikeuttaa PS ja muiden fiksujen toimia.
Että kuolen kohta nauruun. Mitä nuo vassarivihersossarit oikein luulee itsestään?
Hallitus Suomessa???
Pienpuolueet ja vääristyneet elämänkuvat.
En voi uskoa että tuo on totta. Kukin mitättömyyspuolue lisäksi vajoaa kokoajan alaspäin.
Minua taas vituttaa kaikki muslimien sodat ja heidän siirtymisensä eurooppaan.
Jos ihminen "muslimi" ei osaa elää sovussa, niin miksi heidän pitää se tuoda myös tänne ?
Ihan siksi kun koraani käskee tappamaan kaikki vääräuskoiset. Se on käsky jota pitää noudattaa!
On kyllä sen verran pimeä uskonto, että ei käsitä, miten se on vielä nyyaikanakin voimissaan. Tieto ja sivistys ei näytä saavuttavan vahingossakaan tuota maailmankolkkaa, puhumattakaan todellisesta kehityksestä.
usa antoi turkille vapauksia koska haluaa pitää turkin NATOSSA, ei siinä
muutama kurdi paljoa merkitse
Sotikoon omissa nurkissaan, ovat sotineet kulttuurimaissa jo niin kauan, että ei herätä enää kiinnostusta tavallisissa ihmisissä, vaikka media yrittää lietsoa uutisoinnilla pakolaisvyöryä. Hoitakoon kulttuuri myös pakolaisensa, koska kulttuuri niitä tuottaa. Siellä on monta öljyrahoilla rikastunutta kulttuurimaata. Nyt on kulttuurimaiden velvollisuutensa auttaa uskonveljiään ja muitakin kuin uskonveljiä. Ja auttaa, eikä tuhota.