Usko Raamatun profetioihin

Anonyymi

Raamatun profetiat toteutuvat tässä lopunajassa.
Sielunvihollinen ja henkivallat vaikuttavat.

Rinkebyn toivoton kohtalo

https://www.kansalainen.fi/ammattiliitto-kieltaa-vartijoiden-tyoskentelyn-rinkebyssa-yhden-haavoituttua-luodista/

》Ruotsin Ambulanssiliiton puheenjohtaja vaati keväällä 2017 henkilöstölleen sotilasvarusteita, koska lääkintähenkilöstö joutuu vaaraan hälytystehtävissä no go -alueille. Osan ambulanssihenkilöstöstä kerrottiin kärsivän posttraumaattisen stressin oireista pelon vuoksi.《

Länsimainen pohjoismainen sivistys- ja hyvinvointiyhteiskunta ja ambulanssimiehet saavat normaalitöistään posttraumaattista stressiä. Miten näin on päässyt käymään?

Onko se toisaalta mikään ihme, kun kaikki puhuminen aiheesta kielletään ja epäkohdat mainitseva on rasistirikollinen. Ja jos joku Trump huomauttaa siitä, niin naapurimaan epäpätevä ex-pm rientää tiedottamaan kyseessä olevan turvallisen onnelan.

Näin Neuvostoliittokin pääsi syntymään: ongelmista ei saanut puhua, koska se oli pahaa kritiikkiä ideologiaa kohtaan. Toisinajattelijat, jotka eivät jakaneet aatteen autuutta suljettiin vankiloihin tai tapettiin.

Suomessakin matu- ja sateenkaariaatteen vastustajat erotetaan, tuomitaan sakkoihin, jos ei vankilaan. Ei saa kritisoida aatetta, jossa ei ole mitään vikaa.

Huomaa, että matupolitiikka on tietoista politiikkaa: matubisneksellä rikastutaan, saadaan orjatyövoimaa ja uusia äänestäjiä. Siinä uskotaan monikulttuuriseen sateenkaaren kirjavaan suvaitsevaan onnelaan, jossa kaikki ovat vihervasemmistolaisia.

Tuokin olisi kauheaa, mutta se ei edes ole toteutumassa; lopputulos on kaaos ja väkivalta. Kommunismissakin uskottiin aatteen saavan aikaan paratiisin, ja sitä ajettiin pakolla ja väkivallalla.

Eikö pitäisi ruveta epäilemään kaikkia aatteita, joita ajetaan väkisellä ja joita ei saa kritisoida? Miten ne voivat olla onnellisia? Saako aseella uhkaamalla paratiisin?

5

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      raamatun profetiat on toteutuneet kautta aikojen, ja raamatun profetiat toteutuu edelleen.
      pitäisikö sitä ihmetellä ?

    • Tässäkin kohtaa raamatun profetia toteutuu ....nykymaailma on erittäin raaka ,vaikka monet sanoo ..ainahan sitä ihmisiä tapettu ,mutta nyt kun isketää pommeilla islamin taholta kehen tahansa ns vääräuskoiseen eli kristittyihin tai juutalaisiin niin sekin pajastaa sen raakuuden ja välinpitämättömyyden ihmisen ainoaa elämää kohtaan.

      Samalla paljastuu tuo saatanallinen tausta kun saatana iskee nimenomaan oikeisiin uskoviin eli kristittyihin ja tuleviin osaan eli juutalaisiin ,joista tulee vielä kristittyjä osasta ja heidän kääntymyksensä aika sysää lopun hetken taphtumat käyntiin tai kiihdyttää vauhtia kun Herra saapuu hakemaan omansa,

      Toki sitä ennen on kauhea aika ja kristityt ovat siinä mukana ja antikristus yms ,jonka aika on lähellä kun jälleen nämä saatanalliset merkit voimistuu ,joita näemme ympärillämme.

      Suomessa eduskunnassa saatanaa edustaa suoraan vasemmisto ja vihreät ja apuna muut ns kommunisti ateistiseen perimään kuukuvat puolueet .He toimivat suoraan saatanan ajatuksen ohjaamina yrittäen esim saada islamisteja suomeen ja sehän on sama kuin isänmaan petturuus .Se todella on sitä .
      islamin tehtävä on tuoda kuolemaa ,missä se liikkuu ja alistaa kansa islamin tahdon alle .Se ei tule meillä onnistumaan niin pitkään kun kristityt ovat suomessa ja rukoilee ja toimii ,mutta me toimimme aina ilman väkivaltaa sillä Kristuksen omat ei syyllisty väkivaltaan .
      Suomen kansa ...ja eduskunta myös ...Kuulkaa tämä ...Älkää päästäkö islamin uskoisia yhtään enää maahamme ja laittakaa valtio säädöksillä kristittyjen perinteet entistä suurempaan nousuun .
      Meillä on oikea uskonto ja oikea Kuningas Jeesus ,joka on taannut meille vaurauden ja yltäkylläisyyden sellaisena kun se tässä maailman ajassa voi olla .

      Pysykäämme vauraana ja pitäkäämme liitto Kristuksen kanssa ja mielistykäämme nöyryyteen ,että meitä ei tuho saavuta.Nyt näemme ,että me olemme jumissa kun olemme päästäneet niiden saatanan puolueiden kautta nämä saatanan avioliittokuviot voimaan.....mitä te teette ...!!!!!!! Miettikää.Halooooo..Herätys!!

      • Anonyymi

        ainakaan toisten syytteleminen, ei auta ketään.

        maailma on se mikä on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ainakaan toisten syytteleminen, ei auta ketään.

        maailma on se mikä on.

        Herätys on profetoitu alkavaksi luterilaisesta kirkosta ja tässä linkissä on vahva Pyhän Hengen vaikutus luterilaisessa herätysseurakunnassa ja salit on täysiä. https://www.youtube.com/watch?v=wsbrMnps_cs


      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      63
      1227
    2. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1193
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      896
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      64
      873
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      800
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      702
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      103
      672
    8. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      56
      666
    9. 78
      591
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      586
    Aihe