Kristinusko moittii jatkuvalla syötöllä yhtä enkeliä, tuota Herran kätten töistä suurinta, Luciferia, ja aivan suotta, sillä hän on juuri sellainen kuin kaikkivoipa ja kaikkivaltias Herra Sebaot hänet loi, ja luodessaan tiesi millaisen hahmon käsistään lykkäsi.
Jos tuotteessa on jotain reklamoitavaa, on syytä esittää valitukset myyjälle, jonka tehtävä on vastaavasti pitää asiakkaidensa puolta, ja vaatia valmistaja vastuuseen.
Onko näin tehty?
Ei suinkaan, vaan sen sijaan syytetäänkiin itse tuotetta, tässä tapauksessa ex-arkkienkeli Luciferia, ja yllättävä kyllä myös Herra Sebaotin tuoteperheen erästä toista artikkelia, ihmistä, jota uhkaillaan ikuisella kidutuksella tämän Luciferin kanssa vehtailusta, eli juuri siitä minkä vuoksi Herra Sebaot Luciferin loi.
Vai väittääkö joku, että Herra Sebaot oli luomistyötä tehdessään alentuneesti syyntakeinen tai peräti syyntakeeton, jossa viime mainitussa tapauksessa Luciferin ja ihmisen viat tosiaan voisi vierittää pois Herra Sebaotin kontolta, mutta tuskin sentään tuotteiden rasitteeksi?
Luicifer, Herra Sebaotin kätten työ
Anonyymi
1
115
Vastaukset
- Anonyymi
Pyydän tuhannesti anteeksi Herra Sebaotilta, ja tietysti myös Suomi24:n lukijoilta, aloituksen otsikossa tekemääni kirjoitusvirhettä po. Lucifer, Herra Sebaotin kätten työ.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1325666
- 725246
- 994315
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753690Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603348- 442940
- 152337
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582079- 461965
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381743