Naapurit terästyttävät.
Suomen sijainti yhdessä vähäisen naapurien määrän kanssa tekee Suomesta tyhmemmän, mutta myös rauhallisemman.
Vertauskohdaksi otamme Puolan.
Ja miksi ihmeessä Suomen politiikka suosii puolalaisia!!!?
Ehkä Ben Zyskowotschin kautta.
Puolalaisia on eri kerrostumissa aika hyvin näkyvissä.
Puolalla on aika riuta naapureita ja se luo maan identiteetin keskellä Eurooppaa.
Muu tyhmä maa Suomen ohella on Kanada, jossa on jotakin kanamaista.
Suomi on tyhmä koska ei ole naapureita
Anonyymi
2
167
Vastaukset
- Anonyymi
Juu, jotkut suomalaiset ovat tyhmiä. Aloituksen päätelmätkin sen todistaa. Mutta se liittyy henkiseen laiskuuteen, eikä naapureihin.
- Anonyymi
Puolan merkitys ja tarkoitus kautta Euroopan historian ajan on ollut olla alusmaa Saksan, Itävallan ja Venäjän jakamana. Suomi ei ole rinnastettavissa Puolaan. Pietarin trollitehtaan persujaostossa voidaan omata eroava näkemys tästä totuudesta, mutta se on valeuutisointia.
Venäjä on tyhmä ja aasinkorvainen Putin-maa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436