Olen ateisti ja tiedän ,että päivä, jona heitän ns. lusikkani nurkkaan lähestyy vääjäämättä; pääsempähän pois tästä järjettömästä maailmasta. Olen tehnyt elinluovutustestamentin ja ruumiini luovutan lääketieteelle. Jos jäljelle jää jotakin, se tuhkataan ja tuhka levitetään jollekin Lapin tunturille tai kotijärveeni; toivottavasti. Tuo tuhkan levitysluvan saanti on tehty turhan hankalaksi. Kuolema kuuluu elämään.
Viimeinen käyttöpäivä?
4
163
Vastaukset
- Anonyymi
Minä olen myös ateisti mutta uskon kuolemanjälkeiseen elämään. Kai silti voi olla ateisti vai olenko inkarnaattori? Nimittäin uskon että tuonpuoleisessa ei ole mitään mikä liittyy uskontoihin saatikka jumalaan ja jeesukseen sillä tuonpuoleinen maailma on ihana valon ja levon maailma jonne kaikki pääsevät.
- Anonyymi
Oletko sinä aina väsynyt, kun tuon laisesta unelmoit.
- Anonyymi
Minulla on samantapainen muistikuvan pätkä ennen tänne tähän inkarnaatioon syntymistäni. En olisi halunnut tulla vielä maailmaan vaan levätä vielä, mutta ei siinä minun haluistani kyselty.
- Anonyymi
Kannattaa tehdä video ennen kuolemaa, mutta ei sellaista, jonka se
Irlantilainen teki. Saa sukulaiset muistettavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18011289
- 565371
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452620- 372296
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131811Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441725Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta381383Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371309Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61216Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut261129