Kuvottavaa. Niin moni pilaa itsensä.
En pidä hormoonienkäytöstä
Anonyymi
28132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
olen tismalleen samaa mieltä.
Miten pilaa itsensä?
Mitäpä se sinulle kuuluu mitä joku vieras tekee itselleen.
Sitä paitsi, hormonien käyttöelue ja -aste on erittäin laaja. On silkkaa tietämättömyyttä tai ennekkoluuloisuutta niputtaa yhteen kaikki variaatiot.
Tuttavani apteekin tädin kertoman mukaan resepteillä määrättyjen korvaavien tuotteiden, lähinnä Testogeelin, Tostran geelin ja Nebidopiikin käyttäjät lienevät enemmän "siviilikäyttäjiä". Saliheput käyttävät tukevampia aineita täysin eri mittakaavassa. Niillä onkin jo "seuraamuksiakin" mutta aloittaessaan he ovat tietoisia niistä.
No veronmaksajana kyllä vähän kuuluu... kun nämä roinaajat sitten aikanaan ovat romuttaneet terveytensä myrkyillään, niin mennään kunnalliseen itkemään ja hakemaan korvaushoitoa tai syöpähoitoja tai yms...
Mites tupakoivat ja alkoholin käyttäjät?
Tuhoaa sisäelimet ja aiheuttaa mittaamatonta kärsimystä käyttäjälle, lähimmille ja täysin tuntemattomille. Lasku yhteiskunnalle 1000 kertainen muutamaan horkkaajaan nähden.
Entäpä huumeet?
Ja kaikista kalleinta ja turhinta, ylipaino ja keskivartalolihavuus. Se lasku on 10000 kertainen.
Läskipää kun polttaa ja ryyppää niin lasku on ihan järjetön.
Aivan niin. Sanoisin, että tyypillinen hormonien käyttäjä on, joko nuori parikymppinen, joka haluaa nopeasti lihasmassa tai sitten reilu 40-vuotias korvaushoidossa jo oleva, joka välillä kuurittelee. Molemmat käyttäjät ovat keskimäärin hyvässä kunnossa fysiikaltaan ja terveet elämäntavat muutenkin. Aiheuttavat paljon vähemmän terveydenhuollon kustannuksia yhteiskunnalle, kuin kaljaa kittaavat sydän ja verisuonitauteihin sairastuvat sohvaperunat.
Google: Roinamaksimi
Huonoja juttuja seuraa roinaamisesta.
agrea, rikollisuutta, finnejä, kaljuuntumista yms
Mistä tiedät mitä paskaa siellä pullossa on oikeasti.
Lopetin käytön itse kun alko finniä pukkaa ja totesin terveyteni olevan tärkeämpi kuin roinapöhö
yök hyi
hyh hyh
Yökkki
Ole sitten käyttämättä! Jos jostakin käsittämättömästä syystä tarkoittaisit toisia niin mitäpä se sinulle kuuluu!
Kuuluu se kun se luo rikollisuutta ja muuta paskaa. Neuloja salilla ja sairaalapaikat täynnä
Olisiko+ihan+faktaa+esittää?+Vai+meneekö+ihan+fiilispohjalta.
Luulen+että+olet+sekoittanut+huumeenkäytön+ja+hormoonin+käytön.+
95%+hormoonien+käyttäjistä+on+ostaa+tuotteet+apteekista.+Ja+rahat+tulee+työstä+tai+sen+jälkiseuraamuksista.
Tuttavani apteekin täti kertoi reseptitestojen käytön olevan varsin yleistä. Ylivoimaisesti yleisimpiä ovat estogeeli, jokin pumppugeeliä ja nebido. Aivan ilmeisesti suurin osa käyttäjistä ei ole salitreenaajia.
Muutama tuttavai kuuluu tuohon ryhmään. Joukossa jopa jokunen salitreenaaja.
Mikki Hiiret vinkuu kun ei uskalla olla ISOJA.
Olen 200/150 ja olen salin KUNINGAS!
Onks toi sun verenpaine vai?? Kandee mennä lääkäriin, voi löytyä muutakin...
ELI olet 150 cm pitkä ja 200kg painava läjä mutta kukin teputtaa tyylillään
Ihan sama onko joku roinapöhöissä iso, ketä kiinnostaaa. Itse se painiin omien ongelmiensa kanssa. Roinanpiiktys, itsetunto, sairaudet,terveysriskit,rahat menee.
Kaikkea paskaa toi on. Kannattaa käyttää elämänsä johonkin järkevään. Ketään ei oikeasti kiinosta roinarit
Sinua tuntuu kiinnostavan. Pidä huoli omista asioista. Toiset voi laittaa rahaa roinaan, koska on varaa.
Muista toi sitten kun terveys pettää... eli menet niillä OMILLA RAHOILLA yksityiselle hakemaan hoitoja, etkä kunnalliseen...
No turha tuosta valittaa. Sama juttu, kun roskaruokaa mättävät tai tupakkaa ja alkoa kuluttavat menevät hakemaan hoitoja.
Todellakin. Käytän aina yksityisiä. Koska on varaa, eikä huvita odotella aikoja viikkokausia.
Hormoonit ja "hormoonit"! Äärimmäinen tunteenomaisuus ja kapea-alainen tietämys niillä jotka kuvittelevat olevansa jyvällä asiasta, leimaa aiheen käsittelyä.
Jotkut taas vetävät porot sieraimiinsa ja manaavat kaameuksia kun kerron aloittaneeni lekurin reseptin mukaisen geelauksen 65v ikäisenä.
Vajaan kuukauden kuluttua 76v täyttävänä kävin muista syistä verikokeessa ja kaikki arvot ovat erinomaisesti viitealueella. Törkeästä roinaamisesta ja kuukauden juopotteluputkista huolimatta maksanikin on erinomaisessa kunnossa.
Asat, alat ja afossit ovat viitearvo alueiden keskipaikkeilla!
Pitkäaikaisen altistuksen indeksin yläraja on 60 ja minun oma arvoni on 26!
On se vaan kamalaa tuo roinaaminen!!!!!!!
Verikokeet otettiin 10.11.2019.
Geeli ei ole mitään roinaamista. Sama kuin sanoisit kahvin juontia roinaamiseksi.
Olen täsmälleen samaa mieltä!
Haluan todistella itselleni, että täydennysteston parantama palautuminen ( uskon niin ) antaa mahdollisuuden hieman napakampaan treeniin ja siten paremman kunnon muodossa vaikuttaa välillisesti a-tuotteiden käytön sietämiseen ja viimekädessä sisäkalujen pysymiseen kunnossa.
Ja mikä tärkeintä ainakin omalla kohdallani libidon merkittävä parannus. Toisin sanoen panettaa koko ajan. Nainen tykkää👍