Oi gurut!
Muistan penkoneeni pienenä isosiskon ja -veljen C-kasettikokoelmaa, ja mieleeni on jäänyt vihreätaustainen kasettikotelo jossa oli kannessa joku musta, häijyn näköiseksi piirretty eläin (mahdollisesti puuma tai joku vastaava isohko kissaeläin).
Musiikkilajista tai bändin nimestä ei ole hajuakaan, mutta luulisin että se on jostakin 80-luvun lopulta tai 90-luvun alusta. Muistaisiko kukaan bändin nimeä?
Kasarikasetti, vihreä tausta & musta puuma tms.
Anonyymi
0
199
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?37523Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479