Onko oikein laittaa noin pelottava hahmo.
Iman tulee painajaiset kun tuollaisen tissiposken näkee. :(
Supermafioso Uimonen
19
1392
Vastaukset 19
- Anonyymi
Ehkä sun pitäisi hakea Salkkareihin käsikirjoittajaksi.
- Anonyymi
Uimonenhan on autokauppias. Näyttääks autodiilerit mafiosoilta? 🤔
- Anonyymi
Näyttääks Jari Aarnio huumeheebolta? Uikkis näyttää Jari Aarniolta!!
- Anonyymi
Kiltin näköinen mies on just hyvä rikollisen rooliin. Tulee oikeesti paljon psykompi fiilis. Tatuoidut kaljupäät on niin nähty ja menneen talven lumia. Kyllä tommosen riskin oloisen isämiehen ottaa enemmän tosissaan kuin jonkun valkoinen viha -tyypin. Just saying.
Mutta kuka on tämä "Kiduttaja", jonka Uimonen mainitsi? Herra se on herrallakkii, oikein hätä ja kauhu Uimosen silmistä paistoi. Samanlaisessa välikädessä hänkin vain on kuin Kari ja tiedä miten hänen perhettään tai muuta uhkaillaan. Loputon koston ja vihan ketju se on ja kuka se on sitten siellä päällimmäisenä, sitä ei tiiä kukkaa.
- Anonyymi
Hyvä pointti. Pisti nyt miettimään täälläkin.
- Anonyymi
Rönkkö tietty
- Anonyymi
se on Heiskanen
- Anonyymi
RIP Uimonen. Olis kyllä katellu pidempäänki äijää sarjassa. Hyvin näytteli - ei ylinäytellyt.
- Anonyymi
Mihin se kuoli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin se kuoli?
Uimonen sai sydärin Taalasmaiden himassa. Uhoili naulapyssyllä Benjaminia ja veti herneet nenään Karille, kun ei saanut vieläkään velkojaan takaisin. Meni kai liikaa tunteisiin, niin kuoli siihen paikkaan saappaat jalassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uimonen sai sydärin Taalasmaiden himassa. Uhoili naulapyssyllä Benjaminia ja veti herneet nenään Karille, kun ei saanut vieläkään velkojaan takaisin. Meni kai liikaa tunteisiin, niin kuoli siihen paikkaan saappaat jalassa.
Leimanaama Rauski Nahkarouskun entinen kätyri on kova äijä. Karitsaa lyhyempi Pure Jenkki puuttuu vain imagosta. Hauskinta olisi jos Veeti Kallio olisi tuossa roolissa kuin Robassa konsanaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3011273Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma301047- 64867
- 71847
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html420705- 47629
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen72598- 38582
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M77574Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl450563