Onko oikein laittaa noin pelottava hahmo.
Iman tulee painajaiset kun tuollaisen tissiposken näkee. :(
Supermafioso Uimonen
19
1348
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkä sun pitäisi hakea Salkkareihin käsikirjoittajaksi.
- Anonyymi
Uimonenhan on autokauppias. Näyttääks autodiilerit mafiosoilta? 🤔
- Anonyymi
Näyttääks Jari Aarnio huumeheebolta? Uikkis näyttää Jari Aarniolta!!
- Anonyymi
Kiltin näköinen mies on just hyvä rikollisen rooliin. Tulee oikeesti paljon psykompi fiilis. Tatuoidut kaljupäät on niin nähty ja menneen talven lumia. Kyllä tommosen riskin oloisen isämiehen ottaa enemmän tosissaan kuin jonkun valkoinen viha -tyypin. Just saying.
Mutta kuka on tämä "Kiduttaja", jonka Uimonen mainitsi? Herra se on herrallakkii, oikein hätä ja kauhu Uimosen silmistä paistoi. Samanlaisessa välikädessä hänkin vain on kuin Kari ja tiedä miten hänen perhettään tai muuta uhkaillaan. Loputon koston ja vihan ketju se on ja kuka se on sitten siellä päällimmäisenä, sitä ei tiiä kukkaa.
- Anonyymi
Hyvä pointti. Pisti nyt miettimään täälläkin.
- Anonyymi
Rönkkö tietty
- Anonyymi
se on Heiskanen
- Anonyymi
RIP Uimonen. Olis kyllä katellu pidempäänki äijää sarjassa. Hyvin näytteli - ei ylinäytellyt.
- Anonyymi
Mihin se kuoli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin se kuoli?
Uimonen sai sydärin Taalasmaiden himassa. Uhoili naulapyssyllä Benjaminia ja veti herneet nenään Karille, kun ei saanut vieläkään velkojaan takaisin. Meni kai liikaa tunteisiin, niin kuoli siihen paikkaan saappaat jalassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uimonen sai sydärin Taalasmaiden himassa. Uhoili naulapyssyllä Benjaminia ja veti herneet nenään Karille, kun ei saanut vieläkään velkojaan takaisin. Meni kai liikaa tunteisiin, niin kuoli siihen paikkaan saappaat jalassa.
Leimanaama Rauski Nahkarouskun entinen kätyri on kova äijä. Karitsaa lyhyempi Pure Jenkki puuttuu vain imagosta. Hauskinta olisi jos Veeti Kallio olisi tuossa roolissa kuin Robassa konsanaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270