Supermafioso Uimonen

Anonyymi

Onko oikein laittaa noin pelottava hahmo.

Iman tulee painajaiset kun tuollaisen tissiposken näkee. :(

19

1350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä sun pitäisi hakea Salkkareihin käsikirjoittajaksi.

    • Anonyymi

      Uimonenhan on autokauppias. Näyttääks autodiilerit mafiosoilta? 🤔

    • Anonyymi

      Näyttääks Jari Aarnio huumeheebolta? Uikkis näyttää Jari Aarniolta!!

    • Anonyymi

      Kiltin näköinen mies on just hyvä rikollisen rooliin. Tulee oikeesti paljon psykompi fiilis. Tatuoidut kaljupäät on niin nähty ja menneen talven lumia. Kyllä tommosen riskin oloisen isämiehen ottaa enemmän tosissaan kuin jonkun valkoinen viha -tyypin. Just saying.

    • Mutta kuka on tämä "Kiduttaja", jonka Uimonen mainitsi? Herra se on herrallakkii, oikein hätä ja kauhu Uimosen silmistä paistoi. Samanlaisessa välikädessä hänkin vain on kuin Kari ja tiedä miten hänen perhettään tai muuta uhkaillaan. Loputon koston ja vihan ketju se on ja kuka se on sitten siellä päällimmäisenä, sitä ei tiiä kukkaa.

      • Anonyymi

        Hyvä pointti. Pisti nyt miettimään täälläkin.


      • Anonyymi

        Rönkkö tietty


      • Anonyymi

        se on Heiskanen


      • Korppi?


    • Anonyymi

      RIP Uimonen. Olis kyllä katellu pidempäänki äijää sarjassa. Hyvin näytteli - ei ylinäytellyt.

      • Anonyymi

        Mihin se kuoli?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mihin se kuoli?

        Uimonen sai sydärin Taalasmaiden himassa. Uhoili naulapyssyllä Benjaminia ja veti herneet nenään Karille, kun ei saanut vieläkään velkojaan takaisin. Meni kai liikaa tunteisiin, niin kuoli siihen paikkaan saappaat jalassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uimonen sai sydärin Taalasmaiden himassa. Uhoili naulapyssyllä Benjaminia ja veti herneet nenään Karille, kun ei saanut vieläkään velkojaan takaisin. Meni kai liikaa tunteisiin, niin kuoli siihen paikkaan saappaat jalassa.

        Leimanaama Rauski Nahkarouskun entinen kätyri on kova äijä. Karitsaa lyhyempi Pure Jenkki puuttuu vain imagosta. Hauskinta olisi jos Veeti Kallio olisi tuossa roolissa kuin Robassa konsanaan.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19537
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      75
      6522
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6176
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      98
      5965
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      5819
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      100
      5698
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      5123
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4807
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      60
      4170
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3785
    Aihe