Uusi työryhmä ehdotus? Loppuu taas autokauppa. Romahtaa kesämökkien hinat. 10v. päästä bensaa apteekista. Voi viherpelle hallitus!
Bensa kortille?
Anonyymi
14100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikö sinne sun mökille pääse sähköautolla tai vaikka vihreästi polkupyörällä?
Talvella voi hiihtää ( jos Suomessa vielä lunta tulevaisuudessa on) tai jollain vastaavalla ekologisella tavalla matkustaa.
Hallitus suimuttaa kansaa. Päästöjen vähentäminen onnistuisui valtameri liikenteeseen puuttumalla. 15 alusta saastuttaa saman verta kuin koko maapallon muu liikenne. Tyhmenpi huomaa silmään kusemisen tarkoitus on rahastaa kansaa eikä vähentää päästöjä. Akkuteollisuus uusi maapallon tuhooja nostaa tuotantoaan ja herrat nauraa kansan tyhmyyttä.
Media on oiva työkalu sumuttaa kaikkien tyhmimpiä jotka uskovat tahallisen sumutuksen mainostajilta.
Vähän turhan pitkä matka polkupyörälle. Jos mökille ei tule sähköä, lataat autoa aggregaatilla? Mutta mistä bensa siihen?
Mökille menoon tarvis yli sadantonnin teslan? Mutta miläs tulis pois? Ei ole mökillä voimavirtaa.. nyt keltalivissä ,kadulle??
Tuollaiset päättäjät ei kauaa olisi vallassa, voisi käydä huonosti muutenkin. Hävittäkööt rakit jos haluavat täysin turhat päästöjen aiheuttajat pois ja lentomatkailu verolle.
Perussuomalaiset ainoa puolue joka tyrmää idean. Eiköhän ole selvää ketä autoilijan kannattaa äänestää.
ei HÄTIÄ MITIÄ, rajan taakse nousee uusia panssaritankkaus asemia ja hookerhausseja, huolto on taattu. Suomi virkapässi rajoittajat joutaa klapimehtään.
Nyt järjettömyys jo ampuu yli? Vaihtoon Antin viherpiiparit!
Kiinasta täytyy hommata edullisia, akkulavetteja ei noita ameriikan 🐷 hintaisia kehtaa ostella!
Vihernatsien aivopieru taas kerran. Yhtä tolkuton kuin taloyhtiöiden pakottaminen latauspaikkojen tekoon.
Vihernatsien keinot: rajoitus, kielto, pakko - nämäkö jotain vapauden puolustajia??
Puolustavat vain haittamaahanmuuttajien vapauksia.
homopekka jo myi sähköverkon ulkomaille ja on nyt tarjoilemassa Carunalle uusia syitä siirtohintojen nostoon, kun koko sähkönjakelu asuinalueille on uusittava sähköautohuuhaan vuoksi.
Kokoomus on aina ihmistä vastaan, vihreät aina tolkkua vastaan.
Käytän autoa ainoastaan työmatkoihin, joita ei muulla vempeleellä voi tehdä. Päästöjen puolittamiseksi ainoa vaihtoehto olisi olla työttömänä puolet vuodesta, ratkaisu se on sekin.
Muistakaa äänestää seuraavissa vaaleissa oikeita puolueita jotka lupaa purkaa tämän jo s tulee. Uusi hallitus voi heittää roskiin koko kiiniö kaupan polttoaineille vai luuletteko jottei edellisen hallituksen aivopieruja voi purkaa tuosta vaan.Niinhän SDP tekee juuri kun lopettaa kyykytys ohjelman.
Tuolla ehdotuksella ei ole mitään tekemistä hallituksen tai edesukunnan kanssa. Sen oksensi yliopiston proffat.
Bensan ostokupongit myyntiin torinkioskille kuin kaalinpäät aikoinaan neukkuloissa.