92% vastustaa viherhihhuloimtia:

https://www.is.fi/autot/art-2000006281176.html

Vastauksia yli 7000 ja 92% vastustaa polttoaineiden hinnan korotuksia.
Tällä 92%:lla on järki ja suhteellisuudentaju tallella, 8% on järkensä menettänyt, mutta saavat kyllä paljon näjyvyyttä !

Demokraian äänen olisi valtamedioista joskus suotavaa näkyä !

Valtamediaväkikin on tuollainen poliittisista ideologisteista koostuvat joukkio nykyään Ylestä alkaen !
20<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

No+nyt+äänestäneitä+on+jo++yli++10088++samalla+prosentilla++8+%++kyllä++92+%++EI.+Että+silleen.

Äänestä

Suomen+toimenpiteillä+ei+ole+mitattavissa+olevaa+vaikutusta+globaaliin+lämpötilaan.+Sen+takia+ei+ole+viisasta+tuhota+suomalaista+hyvinvointiyhteiskuntaa+yltiöpäisillä+ilmastotoimenpiteillä,+kun+emme+kykene+lopputulokseen+vaikuttamaan.+Ollaan+mukana+ja+tehdään+osamme,+mutta+ei+muiden+osuutta.Suomi+on+jo+tehnyt+paljon.+Mutta+maantieteelle+emme+voi+mitään.+Leveysasteen+60+pohjoispuolella+asuu+vain+vähän+maailman+ihmisistä.Täällä+ei+pärjää+ilman+lämmitystä.+Lämmitys+vie+30+%+energiantuotannosta,+joka+on+suurin+yksittäinen+päästöjen+aiheuttaja.Harvaan+asutussa+maassa+liikenne+aiheuttaa+20+%+kh-kaasupäästöistä.Tänne+ei+väestöä+kannata+siirtää+kehitysmaista+suuren+hiilijalanjäljen+kuluttajiksi.Maahantunkeutumisen+rajoittaminen+on+parasta+ilmastopolitiikkaa+täällä+kylmässä+ja+pimeässä+Pohjolassa.

Äänestä

ääniä+jo+++10687++++++8+%+++/+++92+%

Äänestä

Nytkin vihmoo taivaalta lunta ja jäätä.Te olette pilanneet mun päivän.Hävetkää.

Äänestä

No parsissa tunnissa on ääniä kertynyt aloituksen 7000 > 10886 ääneen.

Äänestä

Eiköhän tuo käänny toisinpäin kun huomaavat väärän tuloksen.

Äänestä

No+nyt+ääniä+on+jo+++11125++++++Kyllä+++8+%+++EI+++92+%.++Että+silleen.

1Äänestä

Kun ilmasto (talous) kriisi oli pahimmillaan, Antti(Castro) lanseerasi kansalaisille tiukan säännöstelyohjelman. Lihaa, voita, kananmunia ja juustoa oli miltei mahdotonta saada, ja ruokajonot olivat pitkät. Suomen (Kuuban) bruttokansantuote laski jopa 34 prosenttia, ja vasta uusien vaalien (1990-luvun puolivälissä) talous alkoi vakautua.

Äänestä
  • Kun kulutat euron, aiheutat keskimäärin 0.3 kg hiilidioksidipäästöjä.

    Kaikki kuluttaminen pitäisi panna kovalle verolle. Siis lisää veroja nykyisten verojen päälle. Kertyvät rahat käytettäisiin sitten kehitysmaalaisten roudaamiseen tänne täysihoitoon toteuttamaan omaa unelmaansa. Halukkaita tulijoita piisaa. Pallon väkiluku kasvaa 16 kertaa Suomen väkiluvun verran vuodessa.

    Äänestä

No+nyt+äänestäneitä+jo+++11851+++Kyllä++8+%+++EI+++92+%.++Että+silleen.

Äänestä

No+nyt+on+äänestäneitä+jo+++12124++++Ei++8+%++Kyllä++92+%.++Että+silleen.

Äänestä
  • No+nyt+äänestäneitä+on+jo+++12636++++Ei+ääniä++8+%++Kyllä+ääniä++92+%.++Etä+silleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No+nyt+äänestäneitä+on+jo+++12636++++Ei+ääniä++8+%++Kyllä+ääniä++92+%.++Etä+silleen.

    No+nyt+on+jo+ääniä+++13011+++Ei+ääniä++8+%++Kyllä++ääniä++92+%.++Että+silleen.

    Äänestä

Kieltäkööt saatanan hullut rakit jos päästöjä haluavat vähentää. Jos tuollaiset lait menee läpi niin viherpiiperöiltä katoaa rakit aika äkkiä.

1Äänestä

No+nyt+on+äänestäneitä+jo++13763++++Ei+ääniä++8++%+++Kyllä+ääniä++92+%++Että+silleen.

Äänestä

No+nyt+on+ääniä+kertynyt+kolmessa+tunnissa+jo++14016++++Ei+++äniä++8+%++Kyllä++92+%.Että+silleen.

Äänestä
  • No+nyt+on+jo++ääniä++14336+++Ei+ääniä++8+%++Kyllä+ääniä++92+%.++Että+silleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No+nyt+on+jo++ääniä++14336+++Ei+ääniä++8+%++Kyllä+ääniä++92+%.++Että+silleen.

    No+nyt+on+jo+++15228+äänestänyttä+++EI+ääniä+++8+%+++KYLLÄ++ääniä++92+%.+Että+silleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No+nyt+on+jo+++15228+äänestänyttä+++EI+ääniä+++8+%+++KYLLÄ++ääniä++92+%.+Että+silleen.

    Paljonko on virhemarginaali.

    Äänestä

Vihreä+Liitto+on+nyt++jo+lokakuussa+pulkkamäkisillä.+Sen+pulkkamäen+pohjalla+odottaa+sijoitus+RKP:n+ja+Kristillisten+alapuolelle,+mukava+3.5%++kokoinen+Marian+oma+viherpuolue.Pitäisi+Suomeenkin+saada+äänikynnys.+Alle+4%+kannatuksen+vaaleissa+saanut+puolue+ei+voi+saada+kansanedustajapaikkoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/autot/art-2000006281176.html

Vastauksia yli 7000 ja 92% vastustaa polttoaineiden hinnan korotuksia.
Tällä 92%:lla on järki ja suhteellisuudentaju tallella, 8% on järkensä menettänyt, mutta saavat kyllä paljon näjyvyyttä !

Demokraian äänen olisi valtamedioista joskus suotavaa näkyä !

Valtamediaväkikin on tuollainen poliittisista ideologisteista koostuvat joukkio nykyään Ylestä alkaen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu