Elon Musk teki ennätysajassa TEHTAAN Sanghaihin ! ! __168__ päivää !

Anonyymi

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Biiliä laivataan Saksan markkinoille, 24/7😂😂😂

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      168 päivää on tehtaan 220 kV sähkölinjan rakentamiseen kulunut aika. Itse tehdasta on tehty yli vuosi.

    • Anonyymi

      Teslan ylivoima on täysin käsittämätöntä. Onkohan Musk edes tältä planeetalta?

    • Anonyymi

      Pitihän tehdas sinne saada, jotta pääsee samalle tasolle kiinalaisten sähköautojen kanssa, siis laadussa.

      • Anonyymi

        Kiinassa valmistetaan nykyisin maailman parasta laatua. Parhaiden sveitsiläisten kellojenkin koneistot tulee poikkeuksetta Kiinasta.
        Todistetusti laadukkaimmat 5G verkot tekee Huawei.





        "markkinat"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiinassa valmistetaan nykyisin maailman parasta laatua. Parhaiden sveitsiläisten kellojenkin koneistot tulee poikkeuksetta Kiinasta.
        Todistetusti laadukkaimmat 5G verkot tekee Huawei.





        "markkinat"

        Joka tapauksessa kaikki elektroniikka tulee Kiinasta.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Täyssähköauton akkujen uusinta ja sähkö noin viiden vuoden ajelun jälkeen maksaa enemmän, kuin tavan auton polttoainelasku kyseiseltä ajalta ja sähköauton hintakin on pilvissä. Kuka saa laskettua sähköautolla ajamisen edullisemmaksi kun ajomatkakin on rajallinen, no tietysti viherpiipertäjä.

    • Anonyymi

      Mikäs niitä ilmaston pelastavia sähköautoja ja akkuja on tehdä maassa, jossa sähkö tuotetaan pitkälti kivihiilellä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      314
      7824
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      88
      6105
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      173
      3601
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      32
      2127
    5. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2006
    6. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      1934
    7. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      38
      1861
    8. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      65
      1605
    9. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      44
      1504
    10. En mä itke

      sun perään mies. Tykkäsin kyllä. Tykkään vieläkin, mutta kyllä tä tästä. Mun sisällä kuplii kuitenkin jo ilo kesästä ja
      Ikävä
      31
      1460
    Aihe