verhojen välistä koska epäilen että minuakin kytätään....tulin tälläiseksi kun olin valtion palveluksessa 20 vuotta.
Alan kyttäämään ihmisiä
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ei sulla oo edes asuntoo !!!
Miksi verhojen välistä ?
Puhelin ja tietäväkone.. etukortit ja pankkikortit, some appsit , fb, googel , ja vaik mikä lie mut se on alko-rytmi kun seuraa :D
Mut, periaattees samaa mieltä ollaan :))))))
Hyvä!
Pidä meidät ajantasalla havainnoistasi.
Neljässä naapurissa näkyy valot.
Ei ne sun kaikki naapurit sitten ihan pimeitä ole.
MInä näen ikkunasta kun naapuri käy keittiössä. Aion hankkia kiikarin, että näen, mitä se syö ja onko se ylipainoinen.
Kahdet valot keittiössä kuudelta aamulla . Selkeitä syöppöjä.
Jos havainnoit sen syövän lihaa, niin raportoi havainnostasi välittömästi ilmastokomisaarille.
Koirankusettaja liikenteessä. Tarkkaillaan, onko kakkapussi käytössä. Ja jos, niin mihin se sen nakkaa? Pistääkö taskuun? Viekö kotiin? Jättääkö yleiseen roskikseen?
Joku koirankusikannukeräyssysteemi pitää olla. Keltainen lumi ei ole kiva. Kesällä haisee koko tienvarsi.
Höppänä vastailee vielä itselleen...mahtaa ollakin hieno elämä
Kakoputkotkella sälekaihtimien välistä tarkkailet naapureita ja muitakin liikkuvia hyönteisiä, että mitä tekevät.
Hieno harrastus!
naapurina vakoileva henkilö elää toisten elämää kun omaa elämää ei olekkaan,
Kunnon ekopää yrittää vielä puuttua muiden elämään. Siinä onnistumatta.
Suosittelen heti menemään markettiin ja ostamaan ainakin 10 rullaa alumiinifoliota! Niillä kun vuoraat vähintään yhden huoneen, ei siellä toimi enää kännykkäkään (jos seinillä on pehmusteet, on ne hyvä jättää paikoilleen taustasäteilyn vaimentamiseksi).
Loppusilauksen tietoturvallesi antaa taidokkaasti muotoiltu foliokypärä, mutta älä unohda maadoitusta ajatustenlukusäteiden varalta! Kylkeen vielä vahva stimulanttilääkitys, niin pihallasi alkaa suorastaan poliisien ja erinäisten salaisten tietojenkeruuviranomaisten ralli!
Ei taida fooliotkaan auttaa...tuolle. Purkillinen bentsoja ja pullo viinaa voisi kylläkin. . .
Pelkkä kypärä ei riitä. Kännykkä löytää kentän 5 cm foliokypärän sisältää. Varma testattu tieto.
Tietenkin löytää, metallihäkin täytyy olla yhtenäinen pysäyttääkseen radioaallot.
Oi suuri mahtavaturhuus, digitalisaatio on globaalia. Lähes.
Hommaa kunnon zoomilla varustettu kamera niin saat todistusaineistoa tallennettua varmuuden varalta tuleviin käräjöinteihin.
Kyllä vainoamisesta jonkin moinen tuomio napsahtaa jos joku sitä haluaa.
Ei napsahda. Ihan rauhassa sitä saa tehdä, ei kukaan korviaan lotkauta.
Ei kukaan siltikään tee niinkun joku muu sanoo. Sinäkään et sille mitään vain mahda.
Kieromieli kateus yrittää aina romuttaa toisen hyvän. Näitä vatipäitä on nähty tässä.
Voi kyttyryys, kamelia voi nähdä korkeasaaressa. Kamelia ja naista, ehkä...
Natsia voi nähdä paikassa @ f@sisti / r@sisti
Et sinä ketään pysty kyttäämään jos et seiso jonkun rapun edessä 24 h.
Kerrostalokyttääjät -sivustolla oli aikoinaan hyvää matskua.
Se Helsinki onkin semmonen paikka jonne en ikinä menisi. Semmonen betoniviidakko jossa ei tosiaankaan voi OLLA.