Tietääkö kukaan? 👀
Mikä erottaa Persut vanhoista Aitosuomalaisista?
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Useampi valovuosi?
Oot varmaan tosi hauska tyyppi ja kivat jutut tuntus olevan..
haaahhhhaaahahaaaaaa.... repesin :D:D:D:D:D:DD:D
Aivan makee juttu... oliko ihan oma keksimä vai joku muuko kerto ja aattelit kertoa eteenpäin kun tuntu niin hyvältä :)
No tietenkin Sebastian 🤤
Mikä erottaa vihreät normaali suomalaisista?
EI yhtään mikään ! Ne kaikki jotka kuokkivat suot ja puolustivat tämän maan suomalaista perintöä-KOTI- USKONTO-JA ISÄNMAA- ja estivät valtaisen neuvostoliiton suomenvaltaus yrityksen, ja USKOIVAT Jumalaan. Olivat joka ikinen PERUSSUOMALAISIA. Ne, jotka laulavat Muistoja pohjolasta, ja Veteraanien iltahuuto. Ovat PERUSSUOMALAISIA !
Onneksi edelleenkin on perussuomalaisilla aivan sama henki, emmekä hyväksy suomen muuttamista sen näköiseksi, kuin vanhan paskahuussin ovetkin heiluisi yhden saranan varassa, maailman hullun myrskyn riepotettavana.
Perussuomalaista puoluetta eivät sotaveteraanit arvosta.
Päinvastoin persut eivät ole heidän mielestään isänmaallisia, oikeita suomalaisia.
Lätystät omaa sontaasi ! Joka ikinen papparainen ja mummo, joita tunnen paljon ympäri maata, ovat perussuomalaisten kannattajia, ja vastustavat holtitonta maahantuloa !!!
Suorastaan kiroilevat sellaista järjetöntä menoa, että ei saada rajoille mitään kuria. Todellisen avun tarpeessa olevia haluavat auttaa, mutta kun suurinosa tulijoista on aivan selviä koijareita !
No tuulipuku,skoda.Ja nyt rajat auki suomal.synny suomal.katoaa.Kaikki asuu koloissaan saastekaupungeissa,ketään näy liikkumassa.Ajetaan autoilla.Ei hevosilla.Roskaruoka,ei niitä ennen ollut ero sekin.Päihteet,ennen se oli ponu,koskenjorma,nyt kanna,anfe.herou ja niitä saa kaikkialta..vaatteet yms.kertakäyttö rumaa,tuulipukua..ruoka pupunmyrkkytettyä ruokaa josta kipeytyy,kun aitosuomal.kasvatti aina kaiken ITSE!rajat auki..ennen tarkkaan syynättyä.Aitosuomal,vanhukset,lapset hoidettii,nyt Ei palvelu huonoa..kauppoja ei,palvelut huonoa kaukana,ennen kaikki lähellä ihmistä..