Tulihan se taas Antilta uusin aivopieru

No nyt se Antti kannattaa pysyvään kesäaikaan siirtymistä Suomessa. Pitihän se arvata ettei näille hörhöille sukupuolineutraaleille politiikoille mikään normaali asia kelpaa. Kaikki pitää saada pois raiteiltaan ja sairaiden mielihalujen mukaiseksi muutettua Suomessa. Että silleen. Iltalehti.
13<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Vanha vasuri haluaa olla moskovan ajassa. Kuinkahan paljon putina luvannut rahaa tuon lobbaamisesta niin kuin lipposelle kaasuputkesta.

Äänestä

Kesäaika tarkoittaa valoisampia iltoja. Hieno juttu!

Talviaika tarkoittaa lisää pimeyttä työssä käyville. Väin hölmöt haluavat elämäänsä lisää pimeyttä.

Äänestä

Homma toimii yleensä parhaiten siten, jotta kun kaikki asiat tekee aina juuri päinvastoin kuin Antti sanoo, niin hyvä tulee.

1Äänestä

Kannattaisin kesäaikaan siirtymistä, mutta enhän sentään voi. Ihan siksi en voi, koska Rinne sitä kannattaa.
Siitähän tässä on kyse.

Äänestä
  • Jos eijäädä kesä aikaan menetetään se kaikki etumitä on haettu vuosikuymmen


    Antti rinne kuin robnin hood
    Sipilä.ja orpolapsi häkäpönnttö. kuin sherwoodin sheriffi

    Äänestä

Talviaika on normaaliaika. Ehdottomasti. Piste.

1Äänestä

Rinteellä on mennyt sekaisin Suomi ja Somalia.

1Äänestä

Rinne on muuten eu-uskovainen, mutta ei halua samaa aikaa eurooppalaisten kanssa. Tosi asiassa Rinne ei ylipäätänsä halua siirtelyn loppuvan, koska jotkut Etelä-Eurooppalaiset maat saataisivat siitä suutahtaa.

Äänestä

Aina kun Antti avaa suunsa tulee noita aivopieruja.

1Äänestä

Eka järkevä lausunto eikä maksa mitään.

Äänestä

Antin taitaa olla hiukka pakko kannattaa kun sillä on se akkahallitus ja luultavasti nämä ovat juuri sitä mieltä kun eivät mistään mitään ymmärrä.

Äänestä

>> Vanha vasuri haluaa olla moskovan ajassa.

Se on suoraan EU:lta tullut pysyvä päätös, että Suomen on oltava Ryssän sanelemassa ajassa joka vuosi 7 kuukauden ajan.

Putin hykertelee käsiänsä, kun tietää että Suomi ja suomalaiset kuuluvat hänen aikavyöhykkeensä piiriin jatkossakin, aina 7 kk vuodessa.

EU ei tule sallimaan kellonaikasiirroista luopumista. Irlanti kuulemma vastustaa, samoin Espanja.

Äänestä

Antti rinne on punikki/komukka. Ei siis mikään ihme että mies haluaa siirtyä pysyvästi Moskovan aikaan. Lisäksi valoisat illat ja pimeät aamut heikentävät työläisen tehokkuutta, tyypillistä siis tässäkin suhteessa punikille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

No nyt se Antti kannattaa pysyvään kesäaikaan siirtymistä Suomessa. Pitihän se arvata ettei näille hörhöille sukupuolineutraaleille politiikoille mikään normaali asia kelpaa. Kaikki pitää saada pois raiteiltaan ja sairaiden mielihalujen mukaiseksi muutettua Suomessa. Että silleen. Iltalehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu