Hyvästi BB-Ville, BB-Kimmo voittakoon!

Taitaa lahkolaisten varat huveta BB-taloon Villen auttamiseen häätöäänestyksissä ja läheltä on mennyt ettei Ville ole jo talosta häädetty. Vaikka en ollenkaan seuraa kyseistä ohjelmaa niin eikö Big Brother -ohjelmaformaatti ollutkaan ennen sellainen ohjelmaformaatti jota uskovaiset ja muut lahkolaiset paheksuivat yli jumalansa nimen, koskao li hyvin seksistinen ja onhan nyt talossa harjoitettu kaikenlaista haureutta. Kaikissahan se lahkolaisten mieli muuttuu kun mukana on oma lahkolainen, joka ei voi koskaan nukkua muun naisen vieressä kuin oman vaimonsa vieressä, mutta kuitenkin maata miehen vieressä vaikka raamatussa sanotaankin jotakin miehen kanssa makaamisesta oli se sitten nukkumista tai miehen kanssa aktissa olemista... anyway! Makaaminen kuin makaaminen ...ei siinä sanota muuta vaikka uskovainen koittaa sen vain miehen väliseksi aktiksi vääntää.
Jokatapauksessa uskovainen vastustaa aina kaikkea, mutta lopulta omii sen omakseen. Vielä jonakin päivänä kuullaan että joku Päivi Räsänen tai jokin homoseksuaalisuutta kovin vastustava on ottanut puolisostaan eron ja mennyt samaa sukupuolta olevan kanssa naimisiin.
Luulisi että talon muut asukkaat vihastuisivat siihen äijään ja että se olisi jokaisessa häätöäänestyksessä, jotta lahkolaisilta sitten hupenisivat ne loputkin varat. Ainoa järkevä siellä on se homoseksuaali Kimmo, joka näkee ihmisoikeudet moneen asianaan ja tuntuu olevan se järkevin siellä unohtamatta ollenkaan Helmeriä. Kimmo ei taida pitää Villestä, mutta ajattelee kumminkin että pitää senkin kanssa koittaa tulla toimeen jotta kykenee olemaan talossa. Toivonkin Kimmon voittavan Big Brotherin ja Villen häipyvän seuraavassa häätöäänestyksessä raamattuineen ja puisineen risteineen.

0

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

        Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
        Ikävä
        128
        1488
      2. Hirvittävä onnettomuus.

        Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
        Rovaniemi
        37
        1401
      3. Missä väleissä ollaan

        Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
        Ikävä
        67
        1215
      4. Hei sinä nainen

        Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
        Ikävä
        54
        1149
      5. Riittääkö vielä

        Pelkät kuvat? 😉
        Ikävä
        69
        994
      6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

        Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
        Maailman menoa
        254
        954
      7. Kelan perkeleellinen käytäntö

        Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
        Maailman menoa
        193
        934
      8. Mitä toivot

        Välienne olevan?
        Ikävä
        73
        911
      9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

        Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
        Suomalaiset julkkikset
        15
        823
      10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

        Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
        Maailman menoa
        106
        818
      Aihe