Jumalan olemattomuus tekee uskovaiset kärttyisiksi. Heitä niin kiukuttaa, koska sitä Jumalaa ei vaan ole, vaikka he kuinka yrittäisivät muuta väittää. Juuri sen sapetuksen vuoksi heillä on kova tarve tuomita toisia. He ikään kuin helpottavat omaa kamalaa oloaan paiskomalla muiden päälle helvettiä ja tuomiopäivää.
Uskovaiset ovat verrattavissa laihdutuskuurilaisiin, jotka eivät saa syödä ja ovat siksi kiukkuisia. Uskovilla olisi kova jumalanälkä, mutta he eivät saa tarvettaan tyydytetyksi. He ovat jatkuvalla jumaladieetillä, vaikka heidän läskinsä eivät siitä valitettavasti vähenekään.
Sen sijaa ateisteilla on hyvä olla, koska heitä ei vaivaa turhat yritykset saada olemaan  jotain sellaista, jota ei yksinkertaisesti ole olemassa. Ateisteilla on vain elämännälkä ja voi pojat, että he osaavatkin elää!!!
Jumala ei tee onnelliseksi
33
51
Vastaukset
- Kerroppas ny kuinkas mageesti elättekään? Herkutellaan nyt oikein kunnolla! 
 Minä voin sitten Luojaan uskovana heitellä näitä makeita mitä täältä löytyy :D- Emme veisaa virsiä, emmekä rukoile. Se ei ole mageeta :D 
 Emme kuuntele tylsiä kilometrisaarnoja keksityistä jutuista :D
 Meillä on muutakin luettavaa kuin Raamattu :D
 Emme käytä mageeta aikaamme mielikuvituskaverin palvontaan :D
 Emme hanki orgasmia Jeesusta rakastelemalla. On nääs mageempaa seuraa :D
 jne. jne.
- siino kirjoitti:- Emme veisaa virsiä, emmekä rukoile. Se ei ole mageeta :D 
 Emme kuuntele tylsiä kilometrisaarnoja keksityistä jutuista :D
 Meillä on muutakin luettavaa kuin Raamattu :D
 Emme käytä mageeta aikaamme mielikuvituskaverin palvontaan :D
 Emme hanki orgasmia Jeesusta rakastelemalla. On nääs mageempaa seuraa :D
 jne. jne.- Yksi tuli , luet siis ? Onko se sitä sinun makeaasi? :'D 
 Etkö muuta makeeta elämää vietä kuin lukien jotain? Mitä luet ?
- BabylonGetaway kirjoitti:- Yksi tuli , luet siis ? Onko se sitä sinun makeaasi? :'D 
 Etkö muuta makeeta elämää vietä kuin lukien jotain? Mitä luet ?- Tosiaan, sinun kommenttiesi lukeminen ei ole yhtään mageeta. 
 Ne ovat täyttä helvettiä :D
- siino kirjoitti:- Tosiaan, sinun kommenttiesi lukeminen ei ole yhtään mageeta. 
 Ne ovat täyttä helvettiä :D- Varmasti on kun et osaa edes vastata aloituksessa olevaan asiaan... 
 "Ateisteilla on vain elämännälkä ja voi pojat, että he osaavatkin elää!!!"
 Kuinka he osaavat elää? Kerro edes jotain sen kirjojen lukemisen päälle :,DDD
 Vai onko tämä todellakin ateistille liian paha pala purtavaksi ? :O
- AnonyymiBabylonGetaway kirjoitti:Yksi tuli , luet siis ? Onko se sitä sinun makeaasi? :'D 
 Etkö muuta makeeta elämää vietä kuin lukien jotain? Mitä luet ?Kaikkea maan ja taivaan välillä, olen muuten lukenut raamatunkin. 
 Itseasiassa minä en lue nykyään kirjoja vaan kaiken netistä.
- AnonyymiBabylonGetaway kirjoitti:Varmasti on kun et osaa edes vastata aloituksessa olevaan asiaan... 
 "Ateisteilla on vain elämännälkä ja voi pojat, että he osaavatkin elää!!!"
 Kuinka he osaavat elää? Kerro edes jotain sen kirjojen lukemisen päälle :,DDD
 Vai onko tämä todellakin ateistille liian paha pala purtavaksi ? :OMökkeilen. 
- Anonyymi kirjoitti:- Kaikkea maan ja taivaan välillä, olen muuten lukenut raamatunkin. 
 Itseasiassa minä en lue nykyään kirjoja vaan kaiken netistä.- Jaa mitäs sä siellä taivaassa teet? :D 
 Minä en ole lukenut raamattua , riitti kun lukaisin Jeesuksen väitetyt lausahdukset ja ne tuntuivat niin tutulta jostain että se riitti raamatusta.
 Itellä tulee kausittain sellaisia lukupiikkejä...edellinen mielenkiintoinen oli "kun filosofia kohtaa fysiikan" , sekin oli kuin raamatun kanssa....niin tutun kuuloista että melkein itku tuli.
- Anonyymi kirjoitti:- Mökkeilen. - Viimeiset n.3 vuotta asunut mökeillä...Nyt kaupungissa ollut muutaman kuukauden ja lähinnä ärsyttää tää melu. 
- BabylonGetaway kirjoitti:- Varmasti on kun et osaa edes vastata aloituksessa olevaan asiaan... 
 "Ateisteilla on vain elämännälkä ja voi pojat, että he osaavatkin elää!!!"
 Kuinka he osaavat elää? Kerro edes jotain sen kirjojen lukemisen päälle :,DDD
 Vai onko tämä todellakin ateistille liian paha pala purtavaksi ? :O- "Varmasti on kun et osaa edes vastata aloituksessa olevaan asiaan..." 
 Et osannut lukea edellisiäkään vastauksia.
 "Kuinka he osaavat elää? Kerro edes jotain sen kirjojen lukemisen päälle :,DDD"
 Et ymmärtänyt edellisiäkään vastauksia :D:D:D:D:D:D
- siino kirjoitti:- "Varmasti on kun et osaa edes vastata aloituksessa olevaan asiaan..." 
 Et osannut lukea edellisiäkään vastauksia.
 "Kuinka he osaavat elää? Kerro edes jotain sen kirjojen lukemisen päälle :,DDD"
 Et ymmärtänyt edellisiäkään vastauksia :D:D:D:D:D:D- Sinähän vaan vertailut uskoviin itseäsi! 
 Kerro jotain omaa :'D!
- BabylonGetaway kirjoitti:- Sinähän vaan vertailut uskoviin itseäsi! 
 Kerro jotain omaa :'D!- Uskoviin on niin helppo vertailla, koska he ovat niin alivertaisia :D 
 Uskovatkin satuihin :D
- siino kirjoitti:- Uskoviin on niin helppo vertailla, koska he ovat niin alivertaisia :D 
 Uskovatkin satuihin :D- Onkohan se pakko-oire? 
- BabylonGetaway kirjoitti:- Onkohan se pakko-oire? - Yhtä pakko kuin uskovaisten on pakko tuomita minut silloin tällöin helvettiin tai tuomita jotenkin muuten. Kiva antaa joskus takaisinkin ah niin lähimmäisrakkaille rakkaususkonnon edustajille. 
- siino kirjoitti:- Yhtä pakko kuin uskovaisten on pakko tuomita minut silloin tällöin helvettiin tai tuomita jotenkin muuten. Kiva antaa joskus takaisinkin ah niin lähimmäisrakkaille rakkaususkonnon edustajille. - Onkohan se kans niin että jos yks ateisti on pedofiili niin kaikki on? 
 Jos käytämme samaa ajatuksen juoksua kuin sinulla niin sittenhän se menee niin?
 
- AnonyymiOlipas kärttyinen aloitus. Antakaamme uskovaisten uskoa. Eivät he voi uskolleen mitään. Usko ei ole valinta. - Anonyymisiino kirjoitti:Väärä tulkinta. Minua naurattaa uskovaisten tapa tuhlata elämänsä satumaailmassa kiukutellen. Tuhlaat elämää tällä palstalla haukkumalla uskovia. Saako siitä palkkaa 
- Anonyymi kirjoitti:- Tuhlaat elämää tällä palstalla haukkumalla uskovia. Saako siitä palkkaa - Oikeastaan saan tästä palkkaa. Rahaa tulee kaiken aikaa. 
 Uskovaisten haukkuminen on taivaallista HAAAAH HAAAAH HAAAAA!!!!
- Anonyymisiino kirjoitti:Oikeastaan saan tästä palkkaa. Rahaa tulee kaiken aikaa. 
 Uskovaisten haukkuminen on taivaallista HAAAAH HAAAAH HAAAAA!!!!Onko työnantajasi Aller vai jokin muu taho? 
- Anonyymisiino kirjoitti:Oikeastaan saan tästä palkkaa. Rahaa tulee kaiken aikaa. 
 Uskovaisten haukkuminen on taivaallista HAAAAH HAAAAH HAAAAA!!!!Jotain rahtikirjoja terapiaan tää " soino " kerää. 
- Anonyymi kirjoitti:- Jotain rahtikirjoja terapiaan tää " soino " kerää. - Sinähän ne terapiat tunnet omasta "elämästäsi" homonyymi. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onko työnantajasi Aller vai jokin muu taho? Uskovaisella se on Allah eli Jeesus! Monikansallinen mediaukko kaikki loi! 
- siino kirjoitti:- Väärä tulkinta. Minua naurattaa uskovaisten tapa tuhlata elämänsä satumaailmassa kiukutellen. - Katsoohan ihmiset kauniita ja rohkeitakin. 
- Pappi_Heljas kirjoitti:- Katsoohan ihmiset kauniita ja rohkeitakin. - Totta. Sekin on jännempi vaihtoehto kuin lukea yhä uudelleen tarina veneenveistäjä Nooan veneenveistosta ja siitä "tosiasiasta", että kyseinen heppu heilui heppi tanassa vielä 500-vuotiaana. 
 
- AnonyymiEräs uskovainen painaa töitä ja ahdistuu, jos joutuu yksin tai ei pääse minnekään. - Se on ikävää. Etenkin, kun siitä taivaallisesta herrasta ei ole mitään seuraa helpottamaan yksinäisyyttä. Siksi uskovaisten pitää tulla tänne palstalle vänkäämään. 
 
- AnonyymiJumala ei hyväksy hyväksikäyttäjiä. Hän vihaa vääryyttä ja rosvoutta. 
 
 Ellei saa elää toisten raadannalla, silloin elämä pilalla, sitten vasta elämä hehkuu kun irstailee kunnolla, saa nautti sadismista , se on sosiaalisuuden merkki, vääristyneessä maailmassa. Irstaile, niin pidät itsesi terveenä.
 Nauti niistä kuvotuksista jota tulee TV :n sontaluukusta.- "Jumala ei hyväksy hyväksikäyttäjiä." 
 Uskovaisten tuomitsemishalusta päätellen Jumala ei hyväksy yhtään mitään. Uskovaiset ovat siis todella jumalan kuvia. Samanlaisia ilkeitä pikku paholaisia.
- Anonyymisiino kirjoitti:"Jumala ei hyväksy hyväksikäyttäjiä." 
 Uskovaisten tuomitsemishalusta päätellen Jumala ei hyväksy yhtään mitään. Uskovaiset ovat siis todella jumalan kuvia. Samanlaisia ilkeitä pikku paholaisia.Onnea mökillä asujalle! Niin asuisin minäkin. 
- Anonyymisiino kirjoitti:"Jumala ei hyväksy hyväksikäyttäjiä." 
 Uskovaisten tuomitsemishalusta päätellen Jumala ei hyväksy yhtään mitään. Uskovaiset ovat siis todella jumalan kuvia. Samanlaisia ilkeitä pikku paholaisia.Markiisi de Sade luo kuvan maailmasta. jossa pahuus johtaa onneen ja menestykseen. Sade suosittaa pahuutta ja luo kuvaa sankarista, yli-ihmisestä, joka kykenee ylittämään kaikki moraalin luomat esteet. Sade edustaa emansipaation äärimmäistä huipentumaa, neuvoo miten käyttää ulostetta seksuaalisessa kanssakäymisessä. 
 Tässä hyvä ohjeita uskottomille. Mutaatio on edennyt jo pitkälle, pysykää perässä! Onko oppi kaatanut ojaan?
- Anonyymi kirjoitti:- Markiisi de Sade luo kuvan maailmasta. jossa pahuus johtaa onneen ja menestykseen. Sade suosittaa pahuutta ja luo kuvaa sankarista, yli-ihmisestä, joka kykenee ylittämään kaikki moraalin luomat esteet. Sade edustaa emansipaation äärimmäistä huipentumaa, neuvoo miten käyttää ulostetta seksuaalisessa kanssakäymisessä. 
 Tässä hyvä ohjeita uskottomille. Mutaatio on edennyt jo pitkälle, pysykää perässä! Onko oppi kaatanut ojaan?- Jumalaisuus sen sijaan saa aikaan tällaista: 
 https://kennerly.com/wp-content/uploads/2018/11/jt-2-real.jpg
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424945
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183666
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693453
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012808
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862690
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302640
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161733
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161576
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011458
- 1521321