Susanna Kaukinen siirtynyt Periscopeen

Anonyymi

Suskin vlogit ja riimit löytyvät nyt Periscopesta nimimerkillä: Suursuvakki

Kaukinen jatkaa totuttuun tapaansa nykyisen maailmanmenon kritisointia ja ihmisten valistamista terveen kansallismielisessä hengessä. =)

Esimerkiksi tällä videolla aiheina ovat mm. pääkaupunkiseudun totaalinen muutos vain neljännesvuosisadan aikana ja miltä nykyinen todellisuus siellä tuntuu, suomenruotsalaisten aikain saatossa harjoittama maahanmuuttopolitiikka, establishmentin kansallismielisiin kohdistama rajoittaminen sensuurin ja tuomioistuinvallan keinoin, presidentti Niinistön ansioihinsa nähden käsittämätön 91% kannatus ja liian kovan eurovaluutan maallemme aiheuttamat ongelmat (varsinainen asiaosuus alkaa noin 16 minuutin kohdalta): https://www.pscp.tv/w/1mnxezbZvXQKX

2

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan kiva :-) Suska on OK. Toisinaan liian raju, joskus turhan pessimistinen.

      Ajatelkaa jos hän olisi toiminut harkitummin, kylmän viileästi, rauhallisesti ja asiallisesti.

      Tilatkaa kanava, ja kuunnelkaa Susannan juttuja.

    • Anonyymi

      Joidenkin mielestä euro on liian arvokas. Suomalaisten ei luulisi näin ajattelevan kun markkakin liitettiin euroon puoleen arvoonsa aikanaan. Toivottavasti IPU puolustaa suomalaisten rahan ostovoimaa ja vastustaa EUn holtitonta rahapolitiikkaa joka biljoonaelvytyksillä on tuhonnut Suomen talouden maan rakoon.Tämä keinottelun ja ahneiden saalistajien porukka pitää jo vihdoin pistää järjestykseen. Se pakotti Suomen EU-jäsenyyteen ja sen seurauksia nyt nautitaan. Kommunismin nimiin toimijat eivät kuulu itsenäisyysliikkeeseen.Ihmisten pientenkin omaisuuksien varastaminen pitää tuomita.Ilman säästämistä ei ole tulevaisuutta missään valtiossa. Sen EU on osoittanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      310
      3643
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      29
      2006
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1636
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1491
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      95
      1268
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      144
      1181
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1074
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      1032
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      212
      867
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      787
    Aihe