Tulen antamaan ääneni Räsäselle ensi vaaleissa !! Onhan se sellainen Oikeuslaitos tä meijän Räsänen. Taitaa olla maan ainoa? Jumalan lisäksi ??
Ja vain teidän harmiksi nääs..
Maan seuraava Presidentti !!!
Ja vain teidän harmiksi nääs..
Maan seuraava Presidentti !!!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kannatetaan. Kannattaa muidenkin kannattaa.
Hmm..ei sentään . Pääministeri olisi hänen tehtävänsä.
Räsäsen voi olla vaikeampi päästä pääministeriksi kuin presidentiksi. Jos ajatellaan, että hänellä olisi presidentiksi riittävä maan laajuinen kannatus, ei se kuitenkaan eduskuntavaaleissa kohottaisi KD:n kannatusta kuin muutaman edustajan verran, koska vaalipiiriraja estäisi hänen äänestämistään kaikkialla. Ja voiko sitten kuvitella, että jos Rinteen SDP on saanut maassa eniten ääniä, Rinne neuvottelisi Räsäsen pääminsteriksi? Sama muidenkin isompien puolueiden kohdalla.
Räsänen on oikeassa homoista ja transsukupuolisista ihmistä ,,Ne on vakaviin syntejä.Joita ei kristittyjen ei pitäisi tukee.
Räsänen on aivan oikeassa, että jos Raamatusta löytyy kohdat hänen sanomisillen, niin ne ovat silloin kristillisen oppimme mukaisia. Yhteiskunta, politiikka ja poliisi toimivat omaa kristillistä oppiaan vastaan, jos pitävät hänen sanomisaan rikollisina. Hän toimii kristillisen etiikan mukaan. Niin pitäisi muiden kristittyjen toimia. yksi yhteen Raamatun oppien kanssa. Hybä Rasanen. En kuulu kirkkoon mutta hieno asia että joku toimii kristillisesti kun kerran kuuluu kirkkoon.
Raamatussa käsketään myös kivittämään huorintekijät. Aikooko Räsäsen johtama Suomi siis perustaa Raamatun vaatimusten mukaiset moraalivalvonta- ja kivitysjoukot?
Jos äänestää presidentinvaaleissa niin, että haluaa eniten ärsyttää punavihersuvakistoa, niin Räsänen olisi kärkinimiä. Hyvä ehdokas minullekin , joskin ulkopoliittinen kokemus saisi olla vahvempi.
Äänestän kyllä Päiviä presidentiksi ja teen kansalaisaloitteen presidentin viran yhdistämisestä sisäministerin ja opetusministerin virkoihin.
Loppuu rahan syytäminen homoille ja muille normaalista poikkeaville! Kannabishörhöt laitetaan pakkohoitoon ja kunnollisen luterilaisen moraalin opetus palautetaan peruskouluun uskontotunneille, joille kaikkien on pakko osallistua tai joutuvat kasvatuslaitokseen.
Kirkolle palautetaan veroton ehtoollisviini ja alv poistetaan kirkkovaatteilta ja kalusteilta.
Näin minä haluan, ja olen kansaa, ja demokratian tulee toteuttaa kansan tahto!
Voisin äänestää häntä. Hänessä on kykyä asettua valtavirtaa vastaan. Ainakaan en kannata populistista vihervasemmistoa.
Suomihan on siitä harvinainen maa että valtio uskoo virallisesti Raamattuun. Nyt kuitenkin poliisi tutkii sitä, että jos joku on siteeranut Raamattua, onko hän toiminut vastoin Raamattua, Suomen virallista arvomaailmaa vastaan, siteeratessaan sitä. Se jaksaa naurattaa. Naurattaa virkamiesten ja ihmisten yksinkertaisuus. Naurattaa suomalisten valikoiva kristillisyys.
Voi kun teitä lahkolaishörhöjä nyt yksinkertaisesti vain ei ole tarpeeksi saadakesenne Räsäsen kaltaista jeesustelijaa edes yli kolmen prosentin äänestystason.
Lyödäänkö vetoa?
Et voi äänestää Räsästä, hän ei ole edes ehdokkaana.